Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bunu Yapanlara Sessiz Kalmayacağız!

Reklam

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği başkanı Serpil Aksoy Baştürk Ödemiş’te herkes tarafından lakabı “Mıstaka “diye tanınan Mustafa Ali isimli engelliye bazı duyarsız vatandaşların kendisine içki içirmesi ve bunun yanında kadın kıyafeti giydirenler konusunda sessiz kalmayacaklarını dile getirirken “Öncelikle özel bir bireyin annesi olarak, Engelsiz Yarınlar Derneğinin kurucu ve  başkanı olarak, çok uzun zamandır beni çok üzen,inciten ve son derece rahatsız eden, bir konuyu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürümüz Hasan Özge’ye sözlü ve görsel olarak ilettim.

Müdürümüz sağolsun, bize bu konuda çok duyarlı davranarak bu konuda gerekenin yapılacağını sözünü vererek, konuyla ilgili ilk adımları başlattı.

Namı diğer Mıstaka (Mıstaka’mızı) hemen hemen herkes tanıyor. Peki ya hayatını, ona yapılanları?

Zihinsel engelli bir bireyi alkol bağımlısı yapan kim? Mustafa’mıza kadın kıyafeti giydirip, oynatıp ve bunu marifet sanan Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar kim? Bu rezil olay öncelikle bir anne olarak yapanları kınıyorum. Benim gibi düşünen duyarlı insanlarımızın da yarası olduğuna eminim. İlçemizdeki bu ayıba son vermek hepimizin boynunun borcu olsun. Sizlerden tek ricam; Ona bu insanlık dışı ayıbı yapanları gördüğünüzde ne olur bir fotoğraf karesi,veya kısa video ile bana veya Emniyet Müdürlüğümüze ulaştırmanız.Artık bu insanlık dışı suç cezasız kalmasın. Bizler Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği olarak böyle bir  olumsuz görüntülere sessiz kalmayarak bunu yapanlara da, hukuk önünde gerekli cezayı almalarını istiyoruz. Çünkü sonuç olarak Mustafa’mız bir engelli bir bireyimiz olduğunu asla ve asla unutmayalım.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ