Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir’deki Gevrek Zammı Ödemiş’te de Uygulanması Bekleniyor

Reklam

İzmir’de tezgahta satılan gevreğin 1.75 liradan susam ve un zamlarının devreye girmesiyle  maliyetlerin artışına dikkat çekilmesiyle, gevreğin İzmir’deki satış fiyatı 2 lira oldu.

“ÖDEMİŞ’TEKİ GEVREK ÇIKARAN FIRINLARIMIZIN ZAM TALEPLERİNİ İZMİR’DE KOMİSYONA SUNACAĞIZ.”

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş İzmir’deki komisyonda görevli olması nedeniyle, İzmirdeki gevrek çıkaran  fırınların zam taleplerinin değerlendirilmesinin ardından zamlı fiyatın devreye girdiğini dile getirdi.

Ödemiş Gıda Odası Başkanı Çavuş “Ülkemizde yeni yılla birlikte maliyetlerin arttığını dikkate aldığımızda, İzmir den sonra Ödemiş İlçesindeki gevrek çıkaran esnaf arkadaşlarımızın zam isteğini İzmir’deki Esnaf Odası Komisyonuna sunacağız. Bu isteğe göre komisyon tarafından zam olayı değerlendirilir  ve zam hayata geçer. Bu konuda daha önceden Ödemiş’teki  gevrek çıkaran esnaf arkadaşlarımızın talepleri mevcuttu. Bizler bunu İzmir’deki komisyona sunup değerlendirmeden sonra gevrekte İzmir’den sonra Ödemiş’te önümüzdeki süreçte uygulanabilir.” dedi.

İzmir’de Tezgahta 1.75 liraya satılan simidin fiyatı, yaklaşık yüzde 14 zamla 2 liraya ulaştı. İzmir Pide, Gevrek İmalatçıları ve Benzerleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Erişen, “Fiyat artışları nedeniyle gevrek fiyatlarını mecburen 2 liraya çıkarmak zorunda kaldık. İzmir’deki fırıncılar, zam taraftarı değil. Pandemiden dolayı işler yüzde 50 düştü. Tezgahların büyük çoğunluğu kapalı. Sokakta insan yok. Fiyat artışları var. Fırıncılar, çok zorda kalmadıkları takdirde hiçbir zaman zam talep etmez. İzmir halkı rahat olsun. Biz ikide bir zam yapma meraklısı değiliz. Maliyetler yükseliyor. Bu sebeple zam yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

İzmir halkının kaliteli ve ucuz gevrek tükettiğini dile getiren Erişen, “İzmir halkının gönlü rahat olsun. En kaliteli ve ucuz gevreği yiyorlar. İstanbul’da simit 2,5 lira. Ankara’da 2 lira. Birçok il bizden önce 2 lira yaptı. İzmir halkı bize karşı her zaman duyarlı olmuştur. Gerekmediği sürece asla zam yapma taraftarı değiliz. Bizi mazur görmelerini rica ediyorum, gevreklerini afiyetle yesinler. Bu zam beklenen bir zamdı. İzmir halkı zaten destek olmak için tezgaha 2 lira bırakıp gidiyordu. Biz de artan maliyetler nedeniyle zam yaptık” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ