Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hem Kurs Görecekler Hem de  Para Kazanacaklar

Reklam

Ödemiş İlçe Kaymakamlığının desteği ile  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Torbalı İş-Kur Merkezi  ve Ödemiş Halk Eğitim Merkezi İşbirliği  ile Ödemişli 19 bayan kursiyer unutulmaya yüz tutmuş dokuma konusunda kurs görerek hem dokumacılık mesleğini geliştirecekler hem de İş-Kur tarafından kursa katılmalarıyla para kazanacaklar.

ÖDEMİŞ İLÇE KAYMAKAMI  AKSOY KURS MERKEZİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy 19 kursiyerin çalışma yaptıkları İlçenin Anafartalar  Mahallesi  Marmara Caddesi üzerindeki kurs merkezini ziyaret ederek kursiyerlerin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam  Aksoy’a incelemeleri sırasında, ayrıca Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi  Müdürü  Mehmet Bakırlı,  Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı  Ali Çelik  eşlik ettiler.

“ÖDEMİŞ KAYMAKAMLIĞININ DESTEĞİ İLE ÖDEMİŞLİ BAYANLARA YÖNELİK DOKUMACILIK KURSU BAŞLAMIŞTIR.”

Ödemiş İlçesinde  Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy’un desteği ile  kursların başladığını dile getiren  Ödemiş İlçe Milli  Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü “Ödemiş Kaymakamımız Fatih  Aksoy’un  destekleriyle, Halk Eğitim olarak Ödemiş İlçe Milli Eğitimle birlikte, Ödemişli bayanlara yönelik dokumacılık kursları büyük bir ilgiyle başlamıştır. Ödemiş’te dokuma işini ileriye götürmek adına bugün burayı açmış olduk. Şu an için 19 kursiyerimiz ve 6 tane tezgâhımız var. İleriki zamanda buraya daha da geliştireceğiz. Üretime dayalı istihdama dayalı kurslar açmayı planlıyoruz. Kaymakamımızın da istediği topluma dokunan, üretime dayalı, istihdama dayalı projelere, kurslara öncelik vermemizi şeklindeydi. Bizde bu doğrultuda halk eğitim müdürlüğümüzle beraber kurslarımızı düzenliyoruz. Bu kurslarda üretilen ürünlerin sergilenmesini ve pazarlanmasını da sağlamayı  hedeflenmektedir.” Dedi.

ÖDEMİŞLİ BAYANLARA  DOKUMA  VE  İPEK DOKUMA ALANINDA UZMAN USTA ÖĞRETİCİ SEMRA AKGÜN  KURS VERECEK

Ödemiş’in  dokumacılık  ve İpek Böcekciliği alanındaki usta eğitimcisi  Semra  Akgün  kurs öğretmeni  olarak kursa başlayan ve 2021 yılının 26 Ağustos’a kadar sürecek olan  kurslarda  eğitim verecek.

Unutulmaya yüz tutan  dokumacılık alanında  Ödemişli Kursiyerlere eğitim sürecinin başladığını dile getiren Ödemiş  Halk  Eğitim Merkezinin Geleneksel Dokuma Usta  Öğretici Semra Akgün “Bölgemizde unutulmaya yüz tutmuş olan bu mesleği tekrardan canlandırmaya karar verdik. Ödemiş kaymakamlığının desteği ile  Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim müdürlüğümüzün katkılarıyla bu kursumuzu açtık. Ev hanımlarımızın  buradaki kurs sayesinde, ev ekonomisine katkı sağlamak için İş-Kur kursu açılarak aktif olarak hayata geçmiştir.  Bu kursumuzda 19 tane kursiyerimiz var. Pandemi dolayısıyla 19 kursiyerimizi ye bölerek sabahçı ve öğlenci olarak ayırdık. Bu kursumuz 26 Ağustos’a kadar devam edecek. Kaybolmaya yüz tutmuş dokumacılığı ve bununla üretilen çarşaf, mendil gibi ürünleri tekrardan  gün yüzüne çıkaracağımıza inanıyorum.” Dedi.

Ödemişli  bayanların çalışma yaptıkları  dokuma kurs alanını ziyaret eden Kaymakam  Aksoy tüm kursiyerlere  başarılar diledi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ