Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Beydağ Barajına İlave Su Temin Projesinin 1. Kademe Çalışması Tamamlandı

Reklam

DSİ İzmir 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, yaklaşık 3 ay önce su konusunda eksiklik yaşanan Beydağ Barajında, su seviyesinin yükselmesi konusunda çalışmaya girilmesinin ardından Beydağ Barajı için ilave Su Temin  Projesinin 1. Kademe çalışması tamamlandı.

Barajdaki doluluk oranının önemli olduğunu dile getiren Beydağ Ziraat Odası Başkanı Ünal İçmesu görüşlerini paylaşarak “Beydağ barajında yapılan ilave Su temin projesi 1. kademe tamamlanması bölgemiz çiftçi ve üreticileri için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda  ilave su çalışmasında emeği geçenlere bölgemiz adına teşekkür ediyorum. Su olmazsa üretim olmaz. Ayrıca son 10 gün içinde yağmur ve kar yağışlarının da bölgemizdeki barajların doluluk oranındaki artışına büyük bir katkı sağlayacaktır.” Dedi.

İçmesu  ayrıca yaz aylarında özellikle üretimin hareketli olduğu süreçte de suyun çok aranılan bir etken olduğuna dikkat çekerek “Yaz aylarında da İzmir’in bir çok ilçelerinde üretimler yoğun olarak devam etmektedir. Suyun ayrıca üreticiler ve çiftçiler tarafından  tasarruflu kullanılması da son derece önemli”

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ