Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Mehmet Akif Ersoy İçin Anma Günü İçin Yarışma

Reklam

TAKVİMİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU

İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinlikleri Kapsamında, yarışma  etkinliklerinin  ödülleri  ve detayları  belli oldu.

İstiklâl Marşı’nın kabulü ve yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğurulmuş, kahramanlık sembolü, büyük fikir adamı Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında 2021 temasına “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal”  uygun olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olan okullar arasında çevrim içi slogan yarışması yapılması amaçlandığı bildirildi.Yarışmaya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilecektir. Yarışmaya katılacak öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.Sloganlarda kullanılacak kelimeler sadece İstiklâl Marşı’ndan seçilecektir. Sloganlar, Mehmet Akif ERSOY’un kahramanlığını, vatan, millet sevgisini, şanlı tarihimizi, milletimizin cesaret ve kahramanlığını yansıtan farkındalık geliştiren özelliklerde olmalıdır. Sloganlar en az 4 (dört) en fazla 10 (on) kelimeden oluşacaktır.

Yarışmanın ödülleri:  Birincilik ödülü   : Dizüstü bilgisayar ile “Katılım Belgesi”, Şilt  ve “Safahat” eseri  İkincilik ödülü   : Masaüstü bilgisayar ile “Katılım Belgesi” Şilt ve “Safahat” eseri, Üçüncülük ödülü   :Tablet bilgisayar ile “Katılım Belgesi”, Şilt ve “Safahat” eseri Her İl MEM Birincisine: “Katılım Belgesi”, Şilt ve “Safahat” eserine ödül verilmesinin  kararlaştırıldığı bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ