Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

BEN BUNA ‘MÜJDE ‘ DERİM

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

İnsanların, yani bizlerin gerçek dostları herhalde iki elimizdeki 10 parmağı geçmez. Ama ‘dost’ gibi görünen, sizden yararlanmak isteyenlerin sayısı belli zamanlarda sonsuza kadar uzanır. Yağcılar, balcılar,  dolandırıcılar, yüzsüzler karşınızda, yanınızda ‘hazırol’ da dururlar. Nedense bunları fark etmekte geç kalırız. Çünkü insanın doğasında vardır, güzel sözler işitmek ve etkisi altında kalmak… İnsan işsiz kalınca, Çaresizlik içinde yüzerken,  Bırakın birkaçı bir dosta ihtiyaç duyarken şu gerçekle yüz yüze kalır. Bütün kapılar kapanmış, sizi yolda görünce yüz metreden kollarını açıp, koşarak yanınıza gelen ve boynunuza sarılanların, bu kez ya yollarını veya kaldırımı değiştirdiklerini görürsünüz…Bu yazdıklarıma tanık olmuş, başından geçmiş çok kişi vardır.Belki sizin de başınızdan geçti…Ama ben bugün hayatımızın gerçeğinden söz edeceğim…Fakat ‘mutlulukla’ sonuçlanan bir İzmir hikâyesinden…

MUTLULUK GETİREN HABER

Emin olun, şu mektubu alınca sadece zil çalıp oynamadığım kaldı…O kadar sevinçliyim ki, söyleyecek sözler bulamıyorum…Önce mektubu okuyalım; ‘Çok Değerli Yaşar Ağabeyim; Öncelikle en derin sevgilerimi sunarım.Sevincimi mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim.  1979 yılında memur bir ailenin çocuğu olarak Aile bütçeme katkı için Çeşme Altınyunus otelinde temizlik görevlisi olarak mesleğe atıldım. Ve çeşitli yıldızlı oteller ve görevler de bulundum. 41 yıllık meslek yaşantımın son 20 yılında Genel Müdürlük görevlerinde bulundum.  Mesleğimin zirvelerine sizler sayesinde geldim. İnsana karşılıksız yatırım yaptım. Ve son isteğim olan; kendi butik otelimi işletmek, kendi işyerimde çalışan olmak arzuma Allah’ın izniyle kavuştum.

SIFIRDAN ZİRVEYE

1982 yılında da resepsiyon görevlisi ve 1998 yılında Karaca Otel Sahibi Mustafa Kaya’nın isteği ve talebi ile ilk ‘Genel müdürlüğümü’ aldım.Dostluğum ve samimiyetim hiç bitmedi. Ve bugün onun isteği, destekleri ve benim arzumla kendisine ait olan ‘ATLAS OTEL’ i kiraladım. 1 Nisan 2021 tarihine kadar biraz tadilat işlerim olacak ondan sonra sizlerin hizmete girecektir… Burası her zaman sizlerin emrinde olacaktır. Sevgi ve saygılarımı sunarım.

İZMİR’İN BÜYÜK KAZANCI

Allah inandırsın…Bir köklü, öz İzmirli olarak, bir dost olarak o kadar mutlu oldum ki anlatamam… Çünkü; Muzaffer Tağıl gerçek turizmci..‘Duayen’ diye adı geçen biri… Daha önce sıfırdan, yani zarardan aldığı ve kötü şöhreti olan bir beş yıldızlı oteli Cennet haline getirmişti. Şu kadarını söyleyeyim: Kuşadası’nda, Bergama’da, Çeşme’de, Urla’da, Selçuk’ta, Manisa’da işi olan işadamlarından tutun da politikacılar bile onun güler yüzü ve seçilmiş personelinin bulunduğu otelde kalıyor, gündüz işlerini görüyor, akşam Muzaffer Tağıl yönetimindeki bu otelde kalıyorlardı. Son zamanlarda otelde yer bulmak için torpil yapmak bile gerekiyordu. Ama şu fesatlık, hainlik, kıskançlık var ya… İşte bir gün karşılıklı anlaşma ile oradan da ayrıldı…Yerine belki de kendisi gibi çalışkan bir genel müdür geldi…Ama bu konuda bir yorum yapamayacağım…Bildiğin ve gördüğüm şu: Hiç ummadığım, beklemediğim kişiler bir anda Muzaffer Tağıl’ı unuttular ve yeni genel müdüre methiyeler düzmeye başladılar. İşte bu nedenle onları anımsadığım için girişimde dostlulardan söz etmeye çalıştım… Bir saniyede, bir davetle, bir bedava yemekle insanlar bu kadar değişebilir mi? Görünce, okuyunca, duyunca yüzüm kızardı, sinirlendim… Sanıyorum; Bundan Muzaffer Tağıl’ın haberi yoktur.. Çünkü o herkesi kendi gibi sanıyor… Ve de arkasına bakmıyor… Ve de Allah onun gönlüne göre verdi… Dedim ya, kendim gibi sevindim, mutlu oldum… Atlas Otel’in kapısında ayakkabı boyacılığı ile ailesine bakan, iki evladına üniversite tahsili yaptıran Aydınlı emektar Ali Bey var… İzmir’i ve İzmirlileri ona sorun… Bence Muzaffer Tağıl’ın gözü ve kulağı da olacaktır…

HERŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Şunu iddia edebilirim: Nostalji ve huzur arayan İzmir sevdalıları mutlaka Muzaffer Tağıl yönetimindeki Atlas Oteli’ni tercih edecektir. Üst düzey hijyen arayan bekleyen için İzmir’in tam göbeğinde bir otel değil, evi olacaktır. Nostaljik detaylarla tarihi yaşatacak 1 Nisan’dan itibaren Atlas oteli… Toplantı salonu kurumlar için ideal bir yer… Keyif ve lezzet önceliği olanlar için de, Atlas Oteli’nde herkesin mutlu olmasını sağlayacaktır.Tabii ki konfor da ön planda tutulmuş…İzmir’de eskilerden kalan nadide bir mücevherimiz Atlas Otelimiz…Muzaffer Tağıl burayı beklentilerin ötesinde olmaya hazırlıyor…Ve bu zamanda onlarca insanımıza da iş imkânı sunuyor…Kutluyorum…İzmir’e ve İzmirlilere hayırlı olmasını diliyorum… 10 adım ötesinde Hilton vardı… İzmir’in ve İzmirlinin parasını yurt dışına götüren… Şimdi yerli ve milli daha şık, daha güzel, daha harika bir otelimiz oluyor… Artık ‘misafirlerimizi nerede ağırlayacağız?’ sorusundan da kurtulmuş oluyorum… Düşünmeden anında yanıt vereceğim: Muzaffer Tağıl yönetimindeki Atlas Otelimizde…

HAK KAYBI OLMAYACAK

İzmir’de deprem sonrası büyük dönüşüm için düğmeye basıldı. Riskli yapıların dönüşümünde hak kaybı olmayacak Olağanüstü toplanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ekim depremi sonrasında ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen yapılar ile 1998 yılındaki yönetmelik öncesi ruhsat alan veya 6306 sayılı yasayla riskli kabul edilen yapıların dönüşümüne ilişkin düzenleme oy birliğiyle geçti. Yeni düzenlemeye göre depremde evleri hasar gören yurttaşlar, yeni yapacakları konutlarda hak kaybı yaşamayacak. Meclis’te konuşan Başkan Tunç Soyer, yeni düzenlemenin sadece hasarlı yapıları değil, benzer bir felaket yaşanırsa hasar alma ihtimali olan yapıları da ilgilendirdiğini söyleyerek “Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir adım atmış oluyoruz. Bu, depremzedelerimiz için bir müjde. Geleceğimizle ilgili riskleri, tehditleri azaltmak için yola çıktık” dedi.

OY BİRLİĞİYLE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde olağanüstü toplanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen ruhsatlı yapılar ile 1 Ocak 1998 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik” öncesinde ruhsat alarak yapılan yapılar veya 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı olarak belirlenen ruhsatlı yapıları kapsayan düzenleme oy birliğiyle geçti. Düzenleme sayesinde aynı zamanda depremde evleri hasar gören yurttaşlar, yeni yapacakları konutlarda hak kaybı yaşamayacak. Düzenlemeyle İzmir’de planlı ve sağlıklı kentsel mekânların oluştuğu bölgelerde risk grubunda bulunan ruhsatlı yapıların detaylı zemin etütleri doğrultusunda deprem yönetmeliğine uygun olarak dönüşümü amaçlanıyor.

ORTAK AKIL VURGUSU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “30 Ekim depremi sonrasında, bundan sonra bu şehirde benzer felaketlerle karşılaştığımızda tahribatların azaltılması ve can kaybı yaşanmaması için yapı stoğumuzla ilgili neler yapılabileceği, planlarımızda ne tür inisiyatiflerin ortaya konulması gerektiğine dair kapsamlı bir çalışma başlattık.  Bu çalışma Meclis gündemine gelecek olgunluğa gerişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile müzakere edilerek, onların da onayı alınarak yol alındı. Bu konunun olgunlaşması için emek veren Meclis üyelerine, Bakanlık temsilcilerine ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Soyer ortak akılla Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmaya imza atıldığına dikkat çekerek “Bu çalışma sayesinde ortak aklın ne kadar kıymetlidir gördük. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir adım attık. Bu depremzedelerimiz için bir müjde. Hızlı yol almayı sağlayacak bir tablo oluşturuyoruz. Geleceğimizle ilgili riskleri, tehditleri azaltan bir adım atmış oluyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
GÜNDEME DAİR - 17 Mayıs 2024
GÜNDEME DAİR  - 7 Mayıs 2024
- 10 Şubat 2024
- 7 Şubat 2024
GÜNDEME DAİR - 3 Şubat 2024
- 1 Şubat 2024
GÜNDEME DAİR - 16 Ocak 2024
- 28 Aralık 2023
GÜNDEME DAİR - 21 Aralık 2023
GÜNDEME DAİR - 13 Aralık 2023
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ