Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

CHP İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıların 6.’sı gerçekleştirildi.

Reklam

Esnafın sorunları Karabağlar’da dinlendi

CHP İzmir İl Başkanlığı’nın esnaf kesiminin sorunlarını yerinde belirlemek ve bunlara yönelik çözüm önerilerini konuşmak amacıyla düzenlediği toplantılardan 6.’sı, Karabağlar’da gerçekleştirildi.

Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası’ndaki Muzaffer İzgü Konferans Salonu’ndaki buluşma saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Daha sonra Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, esnaf kesiminin talep ve önerilerini dinledi.

Buluşmada, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir, parti temsilcileri, meclis üyeleri, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Tozkoparan, İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, İzmir Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Atilla, Yeşilyurt Esnaf Odası Başkanı Mehmet Argun ve çok sayıda esnaf yer aldı.

CHP İl Başkanı Yücel toplantını açılışında yaptığı konuşmada, pandemi nedeniyle dünyanın zor bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, “Pandemiyle birlikte insanların sırtındaki yük kat be kat arttı. Gerek sağlık gerek ekonomik anlamda sıkıntı yaşanıyor. Esnaf bu süreçten olumsuz etkilenen kesimlerin başında geliyor. Kısıtlı olanaklara sahip belediyelerimiz, ‘önemli olan niyet’ anlayışıyla esnafımızın yanında olmaya çalışıyorlar. Bu görevler hizmet için yapılıyor. Özellikle sizi dinleyelim ve ilçelerde esnafa yönelik çalışmaları ortaklaştıralım istiyoruz” dedi.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Türkbay da, esnafın sorunlarını ilk ağızdan dinlediklerini belirterek, “Bu sorunlar raporlanarak genel merkeze ve belediyelerimize iletilecek. Ülkemizin kaynak ve olanaklarını doğru kullanarak, esnafımızın yaralarının sarılması gerekiyor” diye konuştu.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, esnafın sosyal ve ekonomik yaşamı ayakta tutan, toplumun ortadireği olduğunu vurgulayarak, “Eğer bu direk sallanırsa toplum yaşam da büyük ölçüde etkilenir. Nitekim ülkemizde şu an esnafımızın gerçekten zor durumda” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin, geçen yıl pandemi başlar başlamaz esnaftan alması gereken katı atık, işgaliye gibi harç ve vergileri durdurduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

“Faaliyeti olmayan esnaf neyin harcını vergisi ödeyecek’ anlayışıyla hareket ettik. Konuyla ilgili İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası  da belediyemize teşekkür etti. Ben de onlara duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde de esnaf odalarımızdan gelen talep ve listeler doğrultusunda, çeşitli yardımları esnafımıza ulaştırdık. Son olarak meclisimizden, belgeleriyle bize başvuran kahveci esnafıyla sel mağduru vatandaşlarımıza, küçük rakamlarla da olsa nakdi yardım kararı çıktı. Karabağlar Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte sizlerin yanında olmaya, sizlerle birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Çünkü esnaf bizim gözbebeğimiz.”

Daha sonra esnaf temsilcileri tek tek söz alarak, talep ve önerilerini anlattı. Toplantı sonunda anı fotoğrafı çektirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ