Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Kadınlar Kadın Efe Resmini Duvara Resmettiler

Reklam

Şerife Bacı Kadın Platformu, Ege Kadın Buluşması Platformunun Mualla Akgün’ün girişimleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar  Günü Ödemiş eski  Devlet  Hastanesi arkasında Sağlık Caddesi üzerinde bulunan  Gediz Elektriğin trafo duvarına  Kaligrafi Sanatçısı ve Ressam Muratcan Bölce’nin duvar süsleme sanatıyla  kadın efe  figürü  duvara resmedildi.

8 Mart  Dünya Kadınlar Günü öncesinde, yapılan kadın Efe’nin duvara resmedilerek başarılı bir şekilde oluştuğunu ifade eden Ödemişli  Ressam  Mustafa Ali Kasap “Kadınlar günü hazırlıkları için bugün şehrimizin en güzel yerlerini efe kadınlarıyla şahlandırıyoruz. Ödemiş’teki kadın derneklerinin işbirliği ile Murat kardeşimle birlikte burada efe resminin çalışmasını gerçekleştirdik. Murat kardeşimizin benim resmimi duvarda yaşatması benim için çok büyük bir gurur kaynağı kadınların olduğu yerde her türlü başarı mümkündür.  Bir yerde kadın yoksa orada esne tikten, mutluluktan söz etmek mümkün değildir. Benim efe kadın resmimi  büyüterek duvara resmettiler. Bu duvar sanatı ayrı bir uzmanlık alanı Muratcan Bölce arkadaşımızın yaptığı bir çalışma gayet güzel ve  başarılı bir çalışma olmasından  dolayı kendilerine  ve bu platformun içinde olan Şerife Bacı Kadın Platformu Ege Kadın Platformu içinde yer alan tüm kadınlarımıza burada bulunmalarından  ve bu projeye destek vermelerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”  dedi.

Platformun içinde yer alan  Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisinden  Ümran  Ateş “Bu çalışmayı takdir ile karşıladık ve bizde bir fırça darbesi vurmak için buraya geldik. Kadınlar gününde eşit olamadığımız için kadın figürüne daha fazla yer verilmesine dikkat çekmek için yapıyoruz bunu çünkü kadınlar şiddet görüyor, şiddetle birlikte anılmaya başlandı. Oysa toplumun eş parçasından biriyiz. Toplumun güçlenmesi için kadının güçlenmesi gerekiyor.  8 Mart  Dünya KadınLar günü öncesinde  Ödemişli kadınlarımıza  Kadın Efe resmi hayırlı olsun. Dünya Kadınlarımızla çok güzel” dedi.

Muratcan Bölce’nin  yaklaşık 10 günden beri sürdürdüğü  ve trafo duvarına resmettiği Kadın  Efe  herkes tarafından büyük bir beğeni toplarken, Ödemiş Şerife Bacı Ege Kadın Buluşması Platformu ve  Ödemiş Ticaret Odası  Kadın Girişimler Kurulu Başkanı Mualla  Akgün, Ödemiş CHP İlçe Örgütü  Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kaya Görgülü, Ödemiş Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği  ve Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Ateş ile platformda yer alan bayanlar  yapılan kadın efe resmine birer fırça attılar.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ