Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Alaçatı Spor  Kampını Tamamladı

Reklam

Teknik yönetimini yenileyen ve transferlerini tamamlayarak Lige, hazır olanAlaçatıspor, Nisan ayı başlarında oynanması tahmin edilen BAL maçları için hazırlıklarını yoğunlaştırarak sürdürüyor. Alaçatıspor, 2 haftalık idmanın ardından, 2 hafta boyunca, 5’şer gün sürecek kampını tamamladı.

Çeşme Pırıl Otel’de başlayan kampın ilk gününde bir açıklama Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Soner Varhan, kamp döneminin verimli bir şekilde değerlendirileceğini ve futbolcuların birbirleriyle kaynaşmamıştır.

“MORAL, MOTİVASYON OLAN BİR KAMP SÜRECİ YAŞANDI”

Nisan ayı başı gibi başlamasını beklediklerini belirten Kulüp Başkanı Varhan, “Ama hangi statüde, hangi şartlarda oynayacağımızı şu anda bilmiyoruz. Biz, statü ve şartlar açıklanmamış olsa da hazırlıklarımıza başladık. Hazırlıklarda 2 haftayı bitirdik. Şimdi 2 hafta boyunca da, 5’şer günlük periyotla, Çeşme Pırıl Oterl’de, 2 kamp dönemi geçireceğiz. Kamp döneminde, Teknik Direktörümüz Ahmet Saray’ın  belirlediği idman programı uygulanacak. Futbolcularımızın hem kişisel ilişkilerini geliştirici, hem de moral ve motivasyon depolayacağı bir kamp olmasını istedik” dedi.

“HAYAL ETMİYORUZ, 3. LİG’İ İSTİYORUZ”

Güçlü bir takım oluşturduklarını dile getiren Başkan  Varhan, “Maçlar başlayıncaya kadar yapacağımız çalışmalarla daha da güçlü olacağız. Futbolcularımız, pandemi nedeniyle zor şartlardan geldiler. Yaklaşık 11 ayı, hiç müsabaka görmeden geçirdiler. Amacımız; göreve geldiğimizden beri hedeflediğimiz profesyonel lige ulaşmak. Bunun için de kulüp yönetimi olarak, teknik ekibimizle, taraftarımızla, çok gayret sarf edeceğiz. Hayal etmiyoruz, 3. Lig’i istiyoruz. Kurduğumuz takıma güveniyorum.

Pandemi sürecinde, İçişleri Bakanlığı tarafından Genel Kurul toplantılarının Şubat ayı sonuna kadar ertelendi.Muhtemelen Mart ayı içerisinde yeni bir kulüp yönetimi oluşturacağız. Kulüp üyelerimiz, göreve devam etmemizi isterse, yeni bir yönetim anlayışı ile ve büyük bir şevkle çalışacak yeni yönetimimizi oluşturacağız. Eski yönetimden arkadaşlarımızda olacak. Yeni arkadaşlarımız da dahil olacak. Dolayısıyla bu süreci de geçirip, ligi en iyi şartlarda bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

“TRANSFERLERİMİZİ TAMAMLADIK”

Transferleri tamamlamalarına rağmen, Alaçatıspor’a hala talep olduğunu söyleyen Varhan, “İyi çalışan, terbiyeli, hem kendilerine, hem hocalarına, hem yönetime, hem taraftara, tüm camiaya saygılı bir takım olmasını istiyoruz. Flaş bir transfer değil, saygılı, özverili, vefakar futbolculardan oluşan bir takım istedik. Kulüp yönetimine kim gelirse gelsin, sonraki yıllarda da bu anlayışla hareket edilmesini diliyoruz. Şu an itibariyle transferlerimiz tamamlandı. Kulübümüze çok talep oldu. İnanılmaz dönüşler alıyoruz. ‘Neden bu kadar çok talep var’ derseniz; Alaçatıspor, 94 yıllık bir kulüp. Futbolcularımıza, tedarikçilerimize, hiç kimseye bir külfet yüklemedik. Gönüllülük esasıyla işler yaptık. Kimseye borcumuz yok. Her demecimde söylüyorum; Alaçatıspor, gerçekten önemli bir değerdir. Bu değeri de biz, en iyi şekilde temsil etmeye ve daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla futbolculardan kulübümüze büyük talep geliyor. Bizde oynamak istiyorlar. Futbolcularımıza, en iyi şartları sağlamaya çalışıyoruz.”dedi.

“ALAÇATI SPOR LİGDTE BAŞARILI OLACAK”

Alaçatı Spor olarak Ligte başarılı olacaklarına inandıklarını dile getiren Kulüp Başkanı Varhan, “Ama pandemi nedeniyle turizm sektörünün büyük bir bölümü çalışamıyor. Özellikle yeme içme sektörü çok zarar gördü. Bölgemizde yeme içme sektöründe hizmet veren ve bize de büyük destek veren çok sayıda mekan var. Pandemiden büyük zarar gördükleri için şu anda bize destek verme imkanları yok. Bu da bizim biraz daha zorlanacağımız anlamına geliyor. Ama biz, belde halkına, Alaçatıspor camiasına inanıyoruz, güveniyoruz. Her şeye rağmen, Alaçatıspor olarak, tarihe iz bırakacak bir başarıya imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ FUTBOLCULARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK”

Alaçatıspor Teknik Direktörü Ahmet Saray da bir açıklama yaparak, “İki hafta önce başladığımız antrenman periyodunda, pandemi şartları ve futbolcuların 11 aydır maçlardan uzak olması nedeniyle birinci önceliğimiz futbolcularımızın sağlığını korumak ve sakatlanmamaları oldu. İki haftayı hazırlık olarak düşündük ve herhangi bir problem yaşamadan bitirdik. Kulüp yönetimimiz bize pozitif şartlar sunuyorlar. Onlara da teşekkür ederiz. Hedefimizde, ikinci haftanın bitiminde kampa girmek vardı. 2 haftalık, 5’şer günlük kamp dönemimiz tamamlandı. “dedi.

“TAKIMIMIZDA TRANSFERLER TAMAM”

Takımda İç transferden geçen yıldan fazla oyuncumuz kalmadığını belirten Teknik Direktör Saray, “Yeni bir araya gelmiş bir ekip için kampın çok önemli olduğunu belirterek, yönetimden istekte bulunmuştuk. Yönetim de bizi kırmadı. Kamp imkanı sağladı. Bu imkan bizim için çok önemli. Daha kısa sürede, takımın takımdaşlığını arttıracak. Bugün kampımız başladı. Umarım sakatlık yaşamadan tamamlarız. 27 kişilik kadroyla başladık. Şu an için bir transfer düşüncemiz yok. 27 kişiyle transferi kapattık gibi görünüyor. Acil bir durum söz konusu olmadığı sürece transfer yapmayı düşünmüyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ