Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Büyükşehirden Üreticiye Destek

Reklam

FİDANLAR BADEMLİ’DE YETİŞİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesinin destek verdiği  ve İzmir’in tüm ilçelerine yönelik fidan desteğini sürdürmesi üretici ve çiftçilere katkı sağlamaya devam ediyor.

“ÜRETİME DESTEK OLAN FİDANLAR BADEMLİ FİDANCILIK KOOPERATİFİNDEN ÇIKIYOR”

Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi “Yaklaşık 10 yıldır İzmir Büyük Şehir Belediyesi, köylüyü kalkındırmak ve köylerde tarımla uğraşan insanların köyde yerinde kalarak köyden şehre göçün önlenmesi için, onların bahçe kurmalarını sağlamak, gelirlerini artırmak için, 10-12 yıldır İzmir’e bağlı 30 ilçenin köylerinde yetiştirdiği fidanları hem de  koyun, keçi süt hayvancılığı konusunda ürünlerini alarak da çok büyük yardımları var.  Dolayısıyla İzmir’in köylerinde yaşayan insanlar diğer illerdeki insanlara göre daha avantajlı ve şanslılar. İklimsel açıdan da avantajları var, bu tarz yöneticileri onlara faydaları var. İzmir Büyük Şehir Belediyesi ayrıca sebze ve meyve fidanı yetiştiren kişilerin daha güzel, standart fidan yetiştirmeleri için onlara destek vermektedir.” dedi.

“KOCAOĞLU DÖNEMİNDE BAŞLADI, SOYER DÖNEMİNDE DEVAM EDİYOR.”

“Bu proje İzmir Büyükşehir Belediyesinin eski Başkanı  Aziz Kocaoğlu döneminde başlamıştır. Onların satılan fidanlardan aldıkları kazançla hem köylerinde daha fazla insan çalıştırmakta hem de ayrı ziraatlarını geliştirmekte, bu şekilde meyve fidancılığı daha gelişmiş  hale gelmektedir. 10-12 yıldır gerek Aziz Kocaoğlu, Başkan zamanında ve şimdide Tunç Soyer Başkanımız döneminde de aksamadan devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesinin fidancılığın yanı sıra arıcılık konusunda da yardımları var, süt hayvancılığı  konusunda ve yem konusunda da yardımları var. İzmir Büyük Şehir belediyesi köylülerimize bu katkıyı yaptı. Ve  yardımlar ve onların yanında olduğu  için teşekkür ederim.” dedi.

“FİDANLARIMIZI KALİTELİ”

“Mahallemizde kaliteli ve verimli fidanlar yetiştirilmektedir. Bu kapsamda burada hem alıcılar hem de üreticiler memnundur. Aynı zamanda Fidancılık  bölgemizde  bu  yönde büyük bir hareketlilik kazandırmaktadır.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ