Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Zeytinlikli Bayanlara El Dokumacılığı Kursu

Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı İzmir Olgunlaştırma Enstitüsünün Projesi ve İzmir Kalkınma Ajansının, desteği ile Zeytinlik Mahallesindeki bayanlara yönelik El Dokumacılığı kursu başladı.

BAYANLARIN KULLANDIKLARI EL DOKUMA MAKİNELERİ KURS SONUNDA KENDİLERİNİN OLACAK

Ödemiş’in yakın merkezlerinden Zeytinlik Mahallesindeki İpek Böcekçiliği kursunun tamamlanmasının ardından, bayanlara yönelik iş istihdamı sağlayacak İzmir Olgunlaştırma  Enstitüsünün katkılarıyla gerçekleşmesi beklenen kursun ön hazırlık çalışmaları  tamamlandı.

Kursun bayanlara yönelik iş istihdamı sağlayacak bir kursun gerçekleştiğini ifade eden  Gölcük Mahalle Muhtarı Ferit Aynalı “Burada açılan el dokumacılığı kursu mahallemizdeki bayanlar için önemli bir kaktı sağlayacaktır. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl unutulmaya yüz tutan İpek Böcekçiliği alanında kurslardan sonra, El Dokumacılığı kurslarının mahallemizdeki bayanlara iyi bir katkı olacaktır.” dedi.

Zeytinlik Mahallesinde kursa katılanlardan Nazmiye Aynalı  açılan kursların   mahalle de yaşayan bayanlara  farkındalık kazandıracağını ifade ederken  “Mahallemizde  daha önceden  İpek Böcekçiliği kursu açılmıştı.  Şimdi de  İzmir Olgunlaştırma Enstitüsünün katkıları İzmir Kalkınma Ajansının  destekleriyle açılan bu Kurs  sonunda  el dokumacılığı kursu bizlere büyük bir katkı olmasının yanında, ayrıca kursu bitirdikten sonra dokuma makinelerinin bize verilecek olması, bayanlar için önümüzdeki yıllarda iş istihdam alanı yaratacaktır.” dedi.

Kursiyerlerden Leyla  Aynalı  açılan kursların kendilerine  fayda sağlayacağını dile getirerek “Kursun  yapılmasında  büyük katkı sağlayan İzmir Olgunlaştırma  Enstitüsüne  teşekkür ediyoruz. Kursun   tamamlandıktan sonra burada  el dokumacılığı alanında  güzel adımlar atacağız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ