Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İZMİR’İN LİSELİLERİNDEN ÇAĞRI: ERENLER YAŞASIN, HDP KAPATILSIN

Reklam

Türkiye Liseliler Birliği İzmir İl Teşkilatı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde Karşıyaka Çarşı’da “Erenler Yaşasın, HDP Kapatılsın” çağrısıyla toplandı. Açıklamada, Çanakkale’de cepheye koşan onbeşlilerin ruhunu taşıdıklarını dile getiren Türkiye Liseliler Birliği ve Türkiye Gençlik Birliği, 7 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da yapacakları HDP Kapatılsın Mitingi’ne İzmir’den genciyle yaşlısıyla onlarca vatanseveri götüreceklerini açıkladı.

“HDP’Yİ KAPATMAK İÇİN DAHA NE BEKLİYORUZ?”

Türkiye Liseliler Birliği İzmir İl Başkanı Sezgin Zevkibol, TLB İzmir adına konuşma yaptı. Zevkibol, “HDP, gençleri dağa kaçırıyor. HDP önünde nöbet tutan Diyarbakır anneleri ‘Çocuklarımız HDP binalarından dağa kaçırıldı’ diyor. Selahattin Demirtaş,  terörist başı Öcalan’ın heykelini dikeceğini söylüyor. Figen Yüksekdağ sırtını terör örgütlerine yasladığını tüm dünyaya ilan ediyor. HDP’yi kapatmak için daha ne bekliyoruz?” diyerek HDP’nin PKK için çalıştığını vurguladı.

“HDP İNSANLARIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ELİNDEN ALIYOR”

Zevkibol, HDP’nin bir insanlık sorunu olduğunu ifade ederek, “HDP, aynı zamanda bir insanlık ve özgürlük sorunudur. Doğu’da PKK eliyle halkı tehdit edip kendilerine oy verdiriyorlar. İnsanlar hür iradesiyle değil tehdit ile oy kullanıyor. HDP’nin yolladığı paralar ve ABD’nin gönderdiği silahlar ile halka kurşun sıkıyorlar. Doğu’da ve Güneydoğu’da halk, tarlalarını özgürce ekip biçemiyor. Hayvanlarını özgürce otlatamıyor. HDP insanların özgürlüğünü elinden alıyor.”

“BU DAVA EREN BÜLBÜLLERİN DAVASIDIR”

Bu davanın, kendi yaşlarında şehit olan Eren Bülbül’ün davası olduğunu vurgulayan Zevkibol, “Bu dava; Fıratların, Necmettinlerin, Aybükelerin, Fethi Sekinlerin, Eren Bülbüllerin davasıdır. Milletimizi, 7 Nisan’da Ankara’daki mitingimize davet ediyoruz. Yargımızın cesur ve kararlı adımları arkasında birleşmeye davet ediyoruz.” diyerek tüm İzmir halkına çağrı yaptı.

İşte açıklamanın tamamı:

Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 106.yıldönumünde başta Ulu Önderimiz Gazi Musta Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Çanakkale Zaferi’mizde Onbeşliler okullarını, kalemlerini bırakarak cepheye koştu. Liseler mezun veremedi. Çünkü liseliler, Onbeşliler cephede en öndeydi. 

Burda Türkiye Liseliler Birliği olarak Türkiye’nin en haklı talebi olan, Eren Bülbülerimizi, beşikte yatan Bedirhan bebeklerimizi kalleşce şehit eden PKK’nın siyasi kolu olan HDP’nin kapatılması talebimizi dile getirmek için toplandık.

HDP Dağa insan kaçırıyor. HDP önünde nöbet tutan Diyarbakır anneleri ‘Çocuklarımız HDP binalarından dağa kaçırıldı’ diyor. Selahattin Demirtaş, terörist başı Öcalan’ın heykelini dikeceğini söylüyor. 

Figen Yüksekdağ sırtını terör örgütlerine yasladığını tüm dünyaya ilan ediyor. HDP’yi kapatmak için daha ne bekliyoruz?

HDP, kendi itiraf ediyor. HDP=PKK’DIR.

HDP, aynı zamanda bir insanlık ve özgürlük sorunudur. Doğu’da PKK eliyle halkı tehdit edip kendilerine oy verdirtiyorlar.

İnsanlar hür iradesiyle değil tehdit ile oy kullanıyor. HDP’nin yolladığı paralar ile ABD’nin gönderdiği silahlar ile halka kurşun sıkıyorlar. Doğu’da ve Güneydoğu’da halk tarlalarını özgürce ekip biçemiyor. Hayvanlarını özgürce otlatamıyor. HDP, insanların özgürlüğünü elinden alıyor.

Çanakkele’de dönmeyi düşünmeyen onbeşliler gibiyiz. HDP’yi kapattırmadan, PKK’yı bitirmeden asla vazgeçmeyeceğiz.Onbeşliler cepheye koşarak vatanı kurtardılar. Biz de günümüzün onbeşlileri olarak vatanımızda terörist barındırmayacağız. Gazi Meclisimiz’de terörist bırakmayacağız.

Atatürkçü, vatansever liseliler olarak buradan sesleniyoruz. HDP=PKK’DIR. PKK dağda, HDP ise şehirlerde. Atatürkçü liseliler olarak Atatürk’ün bize, Gençliğe Hitabe’de, Bursa Nutku’nda verdiği görevi yerine getiriyoruz. Vatanımızda terörist barındırmayacağız.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı dün, kutlu bir haber vererek hepimizi sevindirmiştir:

HDP’yi kapatma davası açılmış, 600 yöneticisi hakkında siyaset yasağı istenmektedir.

HDP, açılmamak üzere kapatılacaktır.

HDP’yi kapatma davası, Türkiye’nin davasıdır, Türk gençliğinin davasıdır, insanlık davasıdır.

Diyarbakır Anneleri, şehit ve gazi aileleri, askerimiz, polisimiz ve Türk gençliği başta olmak üzere bütün Türk milleti bu davanın müştekisidir, tanığıdır, davacısıdır.

Bu dava;

Fıratların, Necmettinlerin, Aybükelerin, Fethi Sekinlerin, Eren Bülbüllerin davasıdır.

Tüm milletimizi, 7 Nisan’da Ankara’daki mitingimize davet ediyoruz.

Yargımızın cesur ve kararlı adımları arkasında birleşmeye davet ediyoruz.

Değerli Basın Mensuplarımızın aracılığıyla milletimizin bilgisine sunuyoruz. Teşekkürler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ