Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesi Eğitim Kompleksinin Temeli Atıldı

Ödemiş Belediyesi Eğitim Kompleksinin Temeli Atıldı
Reklam

Ödemiş Belediyesi tarafından çocukların ve gençlerin yararlanması için Eğitim Kompleksi binasının temel atma töreni gerçekleşti.

Yeni bir eğitim kompleksinin temel atma töreninin gerçekleştiğini ifade eden Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy “İlçemizdeki bu olan daha önce farklı rol için hizmet ediyordu. İnşallah önümüzdeki günlerde inşaat tamamlandığı zaman daha farklı bir rolle ilçemize, vatandaşlarımıza hizmet edecek, ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU İLE BİRLİKTE AÇILIŞ COŞKUSUNU YAŞAMAK İSTİYORUZ.”

Ödemiş’te Pandemi koşulları içinde daha önce yapmayı düşünülen projenin temel atma törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Bu Projenin oluşmasında kaymakamlığımıza ait bir lojmanımız vardı. Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra kaymakam beyin oluru daha sonra İzmir Vali beyin onayıyla böyle bir yeri eğitim için tahsis etmiş olacağız.” Dedi.

Eriş konuşmasının devamında “Eğitime destek amacıyla arsası Kaymakamlık tarafından Belediyemize tahsis edilen, projesi Ödemişli mimar ve mühendislerce hazırlanan Eğitim Kompleksi’nin temelini Ödemiş ailesi olarak bu bereketli günde hep beraber attık. Atatürk Mahallemizde Yarbay Caddesi’nde yükselecek Eğitim Kompleksimizde sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için kurs merkezi, Dijital Eğitim Laboratuarı, kütüphane ve etüt merkezi ile 36-72 ay arası çocuklarımız için Gündüz Bakım Evi yer alacak.” Dedi.

Atatürk Mahallesi Yarbay Caddesinde hizmet vermesi beklenen 4 Katlı eğitim binasında,  Üniversiteye hazırlanan gençler faaliyet kursları, Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler için kurslar, Anne babaların çocuklarını gönül rahatlığı bırakabileceği 36-72 Ay aralığındaki  Gündüz Bakım evi, Dijital Eğitim Laboratuarları, etüt merkezi ve kütüphane sosyal aktivitelerin yapılacağı Eğitim Kompleksinin  temel atma butonunu açılışa katılan Protokol hep birlikte basarak binanın temelini attılar.

Açılışa, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve çeşitli kamu kurumların müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ