Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Demokrat Parti Kiraz İlçe Kongresi Gerçekleşti

Demokrat Parti Kiraz İlçe Kongresi Gerçekleşti
Reklam

Demokrat Parti Kiraz 1. Kongresi, sağlanan Kiraz Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Kiraz Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongreye Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol, genel idare kurulu üyesi  Sait Demir, İzmir Merkez Karar kurulu üyeleri Muhsin Erdem, İsmet Doğan, Nedim Turbit, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, İYİ Parti Kiraz İlçe Başkanı Halit Demir, Genç Parti Ödemiş ilçe Başkanı Murat Yıldız, Demokrat Parti Menemen İlçe Başkanı Zuhal Cebeci Canlı, Demokrat Parti Torbalı İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü, Demokrat Parti Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci, Demokrat Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Kerem Emanet katılırken,kongreye katılamayan Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen ve Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okkaya’da çelenk gönderdiler.

Kongrede Divan heyeti olarak divan başkanlığına Sait Demir, Divan 2. Başkanlığına İbrahim Muhsin Erdem, Divan katipliğine İsmet Doğan, divan üyeliklerine Müşerref Tuna ve  Berkant İncekara görev aldılar.

DEMOKRAT PARTİ KİRAZ İLÇE BAŞKANI SONER ALMAZ PARTLİLERE SESLENDİ

Demokrat Parti Kiraz İlçe Kongresinde, gündem maddeleri içinde bulunan bir dakikalık ve İstiklal Marşının okunmasının ardından partililere seslenen Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, “Bugün siz değerli Partililerimizin katılımlarıyla, Demokrat Parti kiraz ilçe başkanlığı olarak 1. Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kongremize katılarak bizleri onurlandıran başta ilçe başkanlarım olmak üzere herkese çok teşekkür ediyor. Kongremizin hayırlı olmasını diliyor Allah Utandırmasın” dedi.

Demokrat Parti İzmir Merkez Karar kurulu üyelerinden Nedim Turbil “Bugün partimizin  pandemi sonrasında sizlerin katılımlarıyla  kongremizi gerçekleştiriyoruz. Program dahilinde ilçe kongrelerimiz devam edecektir. Ben burada  genç ilçe başkanımız Soner Almaz ve ekibine görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

“DEMOKRAT PARTİ BAYRAĞINI EN GÜZEL ŞEKİLDE DALGALANDIRACAĞIZ.”

Demokrat Partinin Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz konuşmasının devamında “Kiraz’da  Demokrat partiye gönül verenler olarak ilçemizde İlçe Başkanlığının ardından kadın ve gençlik kollarımızı kurarak hayata geçirdik. Ardından  partimizin adını duyurmak için çalışmalara başladık. Şu andaki tek eksiğimiz ise partimizin binasıdır. Bununda hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara başlayacağız. Demokrat Parti Türkiye’nin Menderes’ten başlayarak günümüze kadar gelmiş köklü bir partisidir. Bizlerde ilçemizde  her zaman partimizin bayrağını en güzel şekilde dalgalandıracağız.” dedi.

GENEL BAŞKAN UYSAL’IN KONGRE MESAJINI DEMOKRAT PARTİ İZMİR GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI KEREM EMANET OKUDU

Demokrat Parti  genel başkanı Güntekin Uysal’ın Kiraz Demokrat Parti İlçe Kongresi mesajını  İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Emanet okudu. 

Emanet konuşmasında “75 yıldır, “fikri Millet, zikri Millet” olan bizler, bugün de Millet’i ve Vatan’ın bekasınıkendine dert edinmiş, söz söylemeye değil sözü sahibine, sözü Millet’e vermeye gelmiş bir hareketin neferleriyiz.Emanet aldığımız fikri ve ahlaki mirasla, sahip olduğumuz ve Türkiye’yi 47 sene yöneten bu misyon, yarınlar için de ülkenin en büyük ümididir. Bu bilinç ve bu tecrübe ile yoluna devam etmekte olan demokratların varlığı; bugün işine gelenin atıfta bulunarak referans gösterdiği, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Süleyman Demirel’in bıraktıklarının ve ortaya çıkardıkları Türkiye’nin teminatıdır.

Demokrasi’nin Türkiye’de tesis edilmesine emeği geçenleri sadece anarak demokrat olabileceklerini sananların bu millete reva gördükleri, kendi demokratlıklarını anlatmaya yetmeyecektir.Dillerinden düşürmedikleri Yüce Dinimiz İslam’ın adaletle alakalı ve ahlaki buyruklarından bihaber olan bu iktidarın, “yolsuzluk Davaları”ndaki durumu, ahlaki yozlaşmışlıklarını ve adaletten ne kadar yoksun olduklarını tekrar tekrar göstermektedir.

1946’da Türkiye’nin en önemli meselesinin Demokrasi olduğu fikri ile yola çıkan Demokrat Dava, geçmişte olduğu gibi bugün de, Türkiye’nin tartışa geldiği ve çözemediği her meselenin temelinde, işlerliği olmayan sözde demokrasinin, sözde demokratların da farkındadır.

Kendi yanlışlarını yine yanlışlarla örtmeye çalışarak alın terini gasp ettikleri milleti daha da zor duruma sokan iktidarın, farklı seslere tahammül edemediği ortadadır. Bir taraftan “Milli İrade” deyip, diğer taraftan milletin iradesine gem vuran seçim sistemini ve demokrasiyi sınırlayan darbe anayasasını muhafaza etmeleri ne derece bir ikiyüzlülüğün olduğunu belirtmektedir. KıymetliDemokratlar;Demokrat misyonun, göreve geldiği her dönem, Türkiye için olduğu kadar, çevresi içinde barışın korunduğu, yalnız iç politikada değil dış politikada da insan haklarının ve eşitliğin savunulduğu dönemler olmuştur. Maalesef bugün hem Türkiye’de hem de yakın çevresinde barıştan ve huzurdan bahsetmek imkansızdır. Başta Orta Doğu coğrafyasında olmak üzere, iç karışıklığa sebep oldukları Suriye’de, bugünkü iktidarın bölünmesine aracı oldukları Irak’ta, ilhakına sessiz kalınan Kırım’da ve adını “İmralı” olarak değiştirdikleri Terörist başı Öcalan’la yaptıkları çözüm ve mutabakatlar neticesinde sınırlarımız dahilinde yaşanan karışıklık ve kaos ortamı, geleceğe dair kaygı vericidir.Demokrasi söyleminin arkasına saklanan bölücü emeller ne demokrasi ne de insan hakları ile bağdaşmaktadır. Bizim demokrasi anlayışımız, insanımızın eşit temsil edildiği, adalet önünde ayrıma tabi tutulmadığı, yaşamı nedeniyle sahip olduğu tüm hak ve hürriyetlerini kullanabildiği, Cumhuriyet’in ve Türkiye Devleti’nin ilkesel ve ülkesel sınırlarının korunduğu bir düzeni ifade etmektedir.

Değerli Demokratlar;Demokrasi temelli bu ülke meselelerinin çözümü yine meselelerin asıl sahibi olan Millet tarafından neticeye kavuşturulabilecektir. Büyük Milletimizin, geçmişte olduğu gibi içinde bulunduğu her türlü sıkıntıyı ve engeli aşmasının yolu yeniden Milleti egemen kılmaktan geçmektedir. Tarihin her safhasında bu coğrafyada türlü sorunların üstesinden gelmiş bu Aziz Millet, gücü kendinde bulduğunda inşallah yeniden muzaffer olacaktır.

İşte bu gerçeklikten hareketle, Millet var olduğu sürece mücadele ve nihayetinde Millet’in memnuniyeti var olacaktır. Bu noktada Demokrat Parti, Millet’in varlığı ile var olmaya devam edecek ve ilelebet en temel meselesi Millet’in kazanan olduğu bir ülkenin ve sistemin inşası olacaktır. Elbette ki, Demokrat Dava’nın derdinin Millet olması, bu davayı birilerine her daim “dert” edecektir.Unutulmamalıdır ki, bu Dava’nın, Demokrasi’yi Türkiye’de temin ve tesis etmeye başladığı günden beri, kendine kılavuz edindiği “Yeter! Söz Milletin” kavramı, bugüne dek, Millete karşı bir takım uğraşlar içinde olanlara dur demenin izahıdır. Millet’i düşman belleyen, Millet aşkımız sebebiyle Demokrat Dava’yı da düşman bellemiş ve Demokrat dava ile mücadele etme kılıfı altında Millet ile kavga etmiştir. Bugün yılmak, yorulmak, bu davaya sahip çıkmamak; geçmişte Millet’in selameti uğruna, bu Dava uğruna, idama “sessiz” yürüyen, “Hakk’ın takdiri” diyerek her türlü sıkıntılara sabreden Büyüklerimizin aziz hatıralarını sızlatacaktır. 

Millet yolunda halisane çalışanlara Allah’ın yardımcı olacağına olan inancımız tamdır.

İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle, Millet sevdası ile yollara düşen, Millet için düşünen, tüm vatandaşlarımızı, üyelerimizi ve bu davanın bayrağını her daim omzunda ve yüreğinde taşıyan kıymetli demokratları en kalbi duygularımla selamlıyor, gerçekleştireceğimiz Kiraz İlçe kongremizin Partimize ve Milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Yapılan  konuşmaların ardından   oy atılma işlemi için Kiraz  İlçe Seçim kurulu yerini aldı.

Demokrat Partinin  Ödemiş İlçe Başkanı  Mutahhar Ateş  Pandemi sonrası  yapılan Kiraz İlçe Kongresinin  verimli geçtiğini ifade ederek “Partimizin Kiraz teşkilatında genç ve dinamik bir ilçe başkanımızla yola çıktık. Önümüzdeki güzel bir yerel seçim olacak. Ödemiş, Kiraz ve Beydağ üçgeninde Demokrat Parti bayrağını  belediyelerde dalgalandıracağız. Demokrat Partililer olarak buna inancımız sonsuzdur.  Nasıl geçmişte  bu ülkeye Demokrat Parti misyonu bir şeyler kazandırdıysa  bizler de gerek  partiye gönül veren genç siyasetçilerimiz  ve gerekse büyükler olarak bizler de sonuna kadar partimize sahip çıkacağız. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın “ dedi.

Haber : Turgay KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ