Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖKK Mart Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Reklam

Ödemiş Kent Konseyinin (ÖKK) Mart ayı olağan seçimsiz olağan genel kurul toplantısı  Ödemiş Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirildi.

Gündem maddeleri gereği bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan heyeti, oluşturulması yerini aldı. Divan heyeti başkanlığına Tayfun Bengi, divan üyeleri olarak Cem Aydın, Mehmet Zeki Dündar Kent konseyi üyelerinin oluruyla divan heyetinde yerini aldılar. Daha sonra  söz alan Ödemiş Kent Konseyi Genel  Sekreteri Yücel Uğur Uçar açış konuşmasında Kent Konseyinin yapılan Mart ayı olağan kongrenin gündem maddeleri ve detaylarını aktardı.

Daha sonra söz alan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Ödemiş Kent Konseyi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kentimizin yararına çalışmaları sürdürmekteyiz.  Kent konseyi olarak kentimize hep katkı koymaya çalıştık. Burada    yönetimdeki arkadaşlarımız diğer Kadın Meclisi  ve diğer kurulan  meclis gruplarıyla birlikte hep Ödemiş’e katkı olacak çalışmalar  ve faaliyetler için de bulunmaya çalıştık.

2019 faaliyetlerinde Yürütme kurulu seçiminden sonra Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’i ziyaret ettik. Bu ziyaretin ardından  Aydın ilinde Jeotermal’e karşı oradaki  yapılan çalışmalarda Aydın ilindeki arkadaşlarımızın yanında yer aldık.  Orda güzel bir birliktelik oluşturduk.  Gölcük keşfedilmeye başladıktan sonra,  orada çevreyle ilgili olarak kirletenler konusunda bizler kent  konseyi olarak  turizm cenneti Gölcük yaylasına sahip çıkarak buranın kirletilmemesi  konusunda çeşitli faaliyetlerde bulunduk.

Bizde tüzük gereği 6 ayda bir mutlaka seçimsiz kongre yapacaksınız.  Şeklinde bir takım kararlar var.  Kent Konseyinde çeşitli meclis grupları oluşturduktan sonra çalışmalar gerçekleştirdik. İzmir Kent Konseylerinde,  Ödemiş Kent Konseyi olarak ilçe bazında en yüksek oyu almak bizleri gerçekten duygulandırdı. Bu da bizlerin iyi bir yerde  olduğumuzu göstermektedir. Yine faaliyetlerimiz kapsamında İzmir’de Jeotermal’e karşı  gerçekleşen ve 2019 yılında  İzmir Konaktaki  etkinlikte bizler de Kent konseyi olarak  sesimizi İzmir de yükselttik. Jeotermal’e karşı  olanlarla birlikte İzmir’deki yerimizi aldık. FOX TV’de,  bu konuda en çok çıkanlar olarak da, Ödemiş Kent Konseyi olarak bizler yer aldık. 

3 Aralık  Dünya Engelliler  günün de engellerimizin  gerek sorunları ve  kendileri adına  neler yapabiliriz ? Bunu  değerli engellilerimizle paylaştık. Yine çalışmalar kapsamında   Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi birlikteliğinde  KuvayiMilli’yenin kuruluşunun  yıldönümünde  eski bakanımız  Alev Coşkun’un konuşmacı olarak yer aldığı  seminer de bulunduk. Ödemiş adına güzel bir akıcı bir etkinlikte Belediye ile birlikte bulunduk. Bölgemiz de kırsal turizminin  gelişmesi  ve Kentimiz adına  yapılması gerekenler konusunda Kent  Konseyi olarak  yapmamız  gereken konuları değerlendirdik. Ödemiş bilindiği üzere  turizm zenginliği olan bir yer. Turizm de bölgemiz adına önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Yapılan  seçimsiz olağan kongrede  görüş ve öneriler gündeme  geldi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ