Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

HER YERDE KAR FOÇADA BAHAR

Reklam

Türkiye’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan orta kesimlerine kadar hemen yerde kar yağışları etkili olurken İzmir’in Foça İlçesi’nde bahar havası yaşandı. Güzel havayı gören vatandaşlar soluğu ilçe sahillerinde aldı.

Kontrollü normalleşmenin dördüncü Cumartesi günü (27 Mart 2021) Foça’da yine dolu dolu yaşandı. Günü değerlendirmek isteyen çok sayıda vatandaş civar yerleşim birimlerinden ilçeye akın etti. İlçe merkezinde açık olan restoran kafe ve büfeler ilgi odağı olurken gezi tekneleri saatlik turlarla vatandaşları liman içi ve adalar bölgesinde gezdirdi. Polis ve zabıta ekipleri sahilde, Sahil Güvenlik ekipleri denizdeki teknelerde  pandemi önlemleri konusunda uyarı ve kontrolleri sürdürürken, bazı bölgelerde sosyal mesafe konularında sıkıntı yaşandı. Seyyar ve sabit esnaf günü değerlendirmek için önlemlerle müşteri ağırlarken, vatandaşların önemli bir bölümü güzel havayı çoluk çocuk sahilde yürüyerek değerlendirdi.  Sokak müzisyenleri köşelerinde müzik yaparak harçlıklarını topladı.

Hareketlilik ilçenin pek çok yerinde kalabalıklar oluştururken, esnafın bir bölümü de yaklaşan yaz sezonu hazırlıklarını sürdürdü. İlçede en çok dikkati çeken konulardan biri de araç trafiğinin normalin en az 10 katı yoğunlukta yaşanması ve park yeri sorunları yaşanması oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ