Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Saadet Partisi ilçe Başkanları İzmir’de buluştu

Saadet Partisi ilçe Başkanları İzmir’de buluştu
Reklam

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, zamanında bozuk sistemle mücadele etmek vaadiyle oy toplayan insanların, görev başına gelince o sistemin parçası haline dönüştüğünü söyledi.

İzmir teşkilatının Hakemler Derneği Konferans Salonunda gerçekleşen Divan Toplantısı’nda konuşan Arıkan, Saadet Partisi’nin değiştiği ve çizgisinden çıktığı eleştirilerine açıklık getirdi.

Mahmut Arıkan, “Böyle bir şey kesinlikle söz konusu falan değil. Saadet Partisi olarak ilk şuurumuzla, duruşumuzla yola devam etmeye gayret gösteriyoruz. Biz 1969 yılında da önce ahlak ve maneviyat diyorduk, bugün de önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Biz 1969 yılında ülkenin kalkınması ancak ve ancak üretimle olur diyorduk. Bugün yine aynı şeyleri söylüyoruz. Biz 1969 yılında AB gibi bir başka birliklerin kapısında kul köle olmak yerine, Türkiye’nin oyun kurucu olacağı birliktelikleri kurup dünyada söz sahibi olmamız gerektiğini söylüyorduk. Bugün aynı şeyleri söylemeye devam ediyoruz. Milli Görüş’ün tarihi boyunca yaptığımız bütün iktidar ortaklıklarımızda, bütün belediye yönetimlerimizde bu temel ilke ve prensiplerin hiçbirinden taviz vermedik.” ifadelerini kullandı.

BOZUK SİSTEME ENTEGRE OLMAYACAĞIZ

Mücadelelerinin partilerle değil, düzen ile olduğunu dile getiren SP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, sistemin bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini savundu. Arıkan, “Bozuk tezgâhtan doğru bir mal çıkmaz. Eğer tezgâh düzeltilmeyecek olursa, tezgâh başında kim olursa olsun çıkacak olan mal bozuk olacaktır. İktidara gelmek istiyoruz. Ama maksadımız o süslü koltuklarda bir takım yerlere emirler vermek değil, rant kapıları sunmak değil. İktidara geldiğimizde de bozuk sisteme entegre olmak yerine, bozuk sistemi düzeltme noktasında çalışmalarımızı yapacağız.” diye konuştu.

Pandemi kurallarına uygun olarak yapılan Divan Toplantısına İl Başkanı Mustafa Erduran, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ