Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş 2. Ayakkabı Festivali Törenle Açıldı

Ödemiş 2. Ayakkabı Festivali Törenle Açıldı
Reklam

Ödemiş’te bu yıl 2. Kez açılan Ayakkabı Festivalinde binlerce çeşit ayakkabı görücüye çıktı.  Ödemiş Hükümet Meydanı arkasında , İlçede bulunan 20  Perakende Ayakkabıcı esnafının Ödemiş Ayakkabıcılar Odası ve Ödemiş Belediyesinin desteği ile festivalin açılışı gerçekleştirildi.

Ayakkabı Festivali açılışına Ödemiş Kaymakamı  Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, Ödemiş İlçe Jandarma  Komutanı vekili  Astsubay Kıdemli Başçavuş Adil Oğuz, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bahattin  Gengörü, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, İzmir Büyükşehir Belediyesi  Ödemiş Yerel Hizmetler  Koordinatörü Hikmet  Güriş ve  Ödemişli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Açılış öncesi bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, açılış konuşmasını gerçekleştiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş açılışa katılanlara seslendi.

“BURADA DÜNYA MARKALARINA ÜRETİM YAPAN BAŞARILI AYAKKABI USTALARININ OLMASI ÖDEMİŞ’İN BU YÖNDE ADINI GÜZEL BİR ŞEKİLDE ADINI DUYURMAKTADIR“

Açılış öncesi yaptığı konuşmasında ayakkabı sektörü  üzerine önemli ustaların var olduğunu ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Ödemiş’te çok güzel marka olmuş, dünya markalarına üretim yapan  sektör temsilcileri ustalarımız var. Sonuçta bu ustalık yıllarca kazanılmış olan bir deneyimin sonucunda oluyor. Bugün dünya markalarına ayakkabı üretebiliyorsa bu esnafımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir. Özellikle pandemi sürecinde de esnaflarımız özellikle küçük esnafımız çok sıkıntılı günler yaşıyor. Bazı olaylar elimizde değil yerel yöneticiler olarak bizlerde yaşıyoruz, Devletin kurumlarının da yaşıyor. Ama bugün sağlık olsun önce sağlık olsun diyebilme noktasındayız.”

“COVİT19 SÜRECİNDE İSTENEN TEDBİRLERE UYMAMIZ GEREKİYOR”

“Pandemiye karşı mücadelece yine hiç hız kesmeden Kaymakamımız önderliğinde, denetimlere uymamız gerekiyor. Sağlık çalışanlarına en güzel destek olabilme yolu bu. Sağlık kuruluşlarına ne kadar az insanımızı gönderirsek gerçekten sağlık hizmeti almak isteyen insanlarımıza da sahip çıkmış olacağız. Geçen hafta İstanbul’daydık. Buradaki üreticinin değerini bizim söylememiz, anlatmamız yeterli değil geçen hafta ayakkabı fuarında ben bizzat katılımcı arkadaşlar ve başkanımızla ben onların ne kadar becerikli olduğunu ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğunu, özellik federasyondan gelen yetkililerimizle, Federasyon başkanı ve yine İstanbul’da Oda başkanlarımızdan dinledim. Ayakkabı üretiminin içindeki birisi bunu söylüyorsa Ödemiş esnafı adına onları ilçem adına bende çok  gururlandım. İşte böyle bir esnafa sahip çıkma yönünde daha öncede söylemiştik güçleri bileştirme yönünde kooperatifleşme bunun yolunu açar.” Dedi. 

“ÖDEMİŞ AYAKKABI SEKTÖRÜNÜN  TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.”

Açılış öncesi gazetemize konuşan Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy açıklamasında “Bugün 2.’sini düzenlediğimiz ayakkabı festivalini açıyoruz. 20 perakende üyemizle birlikte, Ödemiş’te bu zor şartlarda, pandemi döneminde olmamıza rağmen zorunlu hissettiğimiz için bir indirim şenliği düzenledik. Perakendeci esnafımıza bu zor Şarlarda yardımcı olmak ve birliktelik sağlamak, birliktelikle birlikte payımızı büyütmek. Ödemiş’te üretilen kaliteli ayakkabıları hem tanıtmak istiyoruz. Vatandaşımıza daha uygun daha kaliteli ürün olarak sunmak istiyoruz amacımız bu sektörde yeni pazarların oluşturulması ve sektöre canlılık getirmek olacaktır.” Dedi.

“ÖDEMİŞ’İN ADINI DUYURMAK İÇİN TÜM FUARLARA KATILIYORUZ.”

“Ödemiş’te  geçtiğimiz yıl Kooperatifleşme ile birlikte  Ödemiş’in ayakkabısının bir markasını oluşturduk. Ülkemizden sonra dış pazarlarda Ödemiş’te üretilen ayakkabının bir Pazar oluşmasını  sağladık. Açılan  her fuara  katılmaya çalışarak buradaki fuarlarda tanıtımlar ve görüşmeleri sağlıyoruz.” Dedi.

Ödemiş Ayakkabı festivali  5 Nisan ile 9 Nisan arasında açık kalacağı bildirildi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ