Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Selçuk Belediyesi Ramazan’da Dayanışmayı Büyütüyor

Selçuk Belediyesi Ramazan’da Dayanışmayı Büyütüyor
Reklam

Selçuk Belediye Meclisi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun kabul edildiği meclis toplantısında, geçen yılın “dayanışma yılı” olduğunu olduğunun altını çizen Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel kentte dayanışma kültürünü pekiştirecek Ramazan Dayanışma Paketi” ve “Efesli Bebeler” projesinin de detaylarını paylaştı.

2020 dayanışma yılı çalışmaların   yer aldığı faaliyet raporunun da ayrıntılı sunumunu yapan Başkan Ceritoğlu Sengel, Meclis üyeleri ve dinleyicilere yıl boyunca başta esnaf, ihtiyaç sahibi yurttaşlar, öğrenciler, can dostlarımız sokak hayvanları olmak üzere her kesimden yaşama dokunan dayanışma ve hizmetleri hatırlatarak, pandemiye rağmen kesintisiz olarak sürdürülen yatırımlar ve hizmetleri de  yaptığı sunumda anlattı.

Pandemi dönemini dayanışma yılı ilan eden Efes Selçuk Belediyesi, bir yılı aşkın süredir sürdürdüğü dayanışma faaliyetlerini Ramazan ayı boyunca büyüterek sürdürecek.

Kent esnafına yönelik destek önlemlerini Pandeminin başlangıcından itibaren hızla hayata geçiren Efes Selçuk Belediyesi, Ramazan ayı dayanışmasını esnafı da destekleyecek şekilde düzenliyor. Hem ihtiyaç sahiplerine hem de esnafa destek olacak İftar Kartı Desteği, Selçuk’ta paket servis hizmeti veren restoran, pideci ve fırınların dahil olacağı proje ile iftar Kart üzerinden dayanışmayı mümkün kılacak.

Belediye tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerinin İftar Kart’larına yüklenecek dayanışma bedelleri sayesinde ihtiyaç sahipleri anlaşmalı esnaflardan iftar yemeği ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. İftar Kartı Desteği projesi ile Ramazan ayı boyunca hem esnafa destek olunacak hem de ihtiyaç sahiplerinin iftar yemekleri dayanışma ile karşılanacak.

RAMAZAN DAYANIŞMA PAKETİ

Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi yurttaşların beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Ramazan Dayanışma Paketi projesi ile dayanışma yardımı yapmak isteyen yurttaşların Ramazan Dayanışma Paketi destekleri Efes Selçuk Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi yurttaşlara düzenli olarak ulaştırılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ