Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Esnaflar İçin Acil Önlem Alınmalı!

Esnaflar İçin Acil Önlem Alınmalı!
Reklam

Ülke genelinde Pandemi sürecinin esnafları etkilediği gibi Ödemiş’te de esnafların etkilendiğine dikkat çeken Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy, Pandemi süreci içinde esnaflar için yeni bir destek sağlanmasının önemli olduğunu ifade etti.

Köksoy “Bir yılı aşkın süredir büyük sıkıntı yaşayan esnafımız tam rahat nefes alacak derken vaka sayılarının artması sebebiyle yeni bir kapanma ile karşı karşıya. Kira, elektrik, su, sosyal güvenlik primleri, vergiler ve kredi borçları biriken esnafımızın artık dayanacak gücü kalmadı.

Teşkilatımıza bağlı 415 meslek dalında pandemiden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarımıza destek verilmeli. Esnafımız gelir vergisi, stopaj vb. gibi tüm vergilerden muaf olmalı. Elektrik, su, doğal gaz gibi enerji girdileri devlet tarafından karşılanmalı.

SGK primleri devlet tarafından karşılanmalı. Esnafın borçları süresiz ve faizsiz olarak ertelenmeli. Ödenemeyen vergi borçları, geçmiş kredi borçları ve bankalara olan tüm borçlar faizsiz olarak ertelenmeli. Salgın sona erip piyasa normalleşene kadar destekler sürdürülmeli.Dedi Yoksa Esnaflarımız perişan olur dedi.Acilen Bir Destek Paketi Olmalıdır. Görüşündeyiz.Bir an önce   tüm esnaflara gerekli destek paketi olarak bir şeyler yapılmalıdır” dedi.

Haber :Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ