Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Damızlık Birliği Olarak Sütleri Almaya Talibiz!

Damızlık Birliği Olarak Sütleri Almaya Talibiz!
Reklam

Ödemiş Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa çiğ süt alım fiyatı ile ilgili olarak basınla bir araya gelerek bilgiler verdi.

“ÇİĞ SÜTÜ 2. 85’TEN ALIYORUZ.”

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa “Bizler Damızlık Birliği olarak çığ sütü 2,85 TL’den alıyoruz. Simentel sütü ise yağ farkı olduğu için 3 TL’den alıyoruz. Kasım ayında beri bu fiyattan ödeme yapıyoruz. Aldığımız duyumlara göre sanayicinin süt fiyatlarını geri çektiğine dair bilgiler alıyoruz. Ama bize ulaşan herhangi bir bilgi yok. Bizler tabanı 500 kilo ve altına 2.82 TL, 500 kilo ve üstüne 2,83 TL 1500 Kilo ve üzerine de 2.85 TL olarak alıyoruz. Bizim bu alımımız şu an devam ediyor. Bu konulardan mağdur olan üreticilerimiz varsa bizim irtibat bürolarımıza müracaat etsinler. Bunlar bizim alım ekibimizle görüşülür. Bizler bu rakamların altında üreticilerimizden sütlerini almak istemiyoruz. Hatta üstüne satmak istiyoruz. Ama şartlar maalesef bunu el vermiyor. Damızlık birliği olarak fiyatların düşmesini istemiyoruz. Süt fiyatlarının düşmesi konusunda sorunu olan üreticilerimiz varsa Damızlık Birliği olarak sütlerini almaya talibiz. Bu konuda çalışmalarımızı bölgemizde sürdürüyoruz.” dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN HİZMETKARIYIZ.”

“Bilindiği  üzere özellikle Patates alımları konusuna da değinmek istiyorum. Ödemiş Ziraat Odası olarak hiçbir menfaat gözetmeksin bu hizmeti vermekteyiz. Burada bir yandan ihtiyaç sahiplerine bu Mübarek Ramazan gününde sofralarına bereket geliyor. Diğer yandan depolardaki Patatesler boşalıyor. Oda olarak bunu sadece bir sosyal sorumluluk projesi olarak yerine getirmekteyiz” dedi.

Haber :Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ