Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Özal’ı Ölümünün 28. Yılında rahmetle anıyoruz.

Reklam

Dönemin Siyasetçilerinden Özal’ın ölüm yıldönümüyle ilgili olarak Türkiye genelinde anma törenleri düzenlenmeye devam ediyor.

“MERHUM ESKİ CUMHURBAŞKANIMIZ ÖZAL’IN BU ÜLKEYE ÖNEMLİ HİZMETLERİ OLMUŞTUR.”

Anavatan Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Ethem Canıdar Anavatan’ın eski genel başkanı ve Türkiye’nin eski Cumhurbaşkanlarından merhum Turgut Özal’ı ölümünün 28. Yılında rahmetle andıklarını dile getirdi.

Canıdar “Siyasetle iştigal eden herkese nasip olmaz devlet adamı sıfatı; ancak, bu Aziz Milletin gönlünde tevdi edilir o güzide tanımlama. İşte bugün gerçek bir devlet adamının vefatının yıldönümü. Devleti millet için diyebilen, milletin zenginliğini ve huzurunu devletin zenginliği için temel addeden, kalkınmayı demokrasinin çarkı kabul eden, çağları yakalayan kişiliği, Millet ile Devlet arasındaki sınırları kaldıran kimliği ile yalnız anılan değil aranan bir lider Turgut Özal.Bugünün ihtiyaçlarını 40 sene evvel liste halinde sunan, uygulamaya başlayan ve maalesef ömrü vefa etmeyen Turgut Özal, şahsi ikbalini değil Milletin ikbalini düşünerek çalıştı, çabaladı.Bu bakımdan dahi kendisini referans gösterenlerle uzaktan yakından alakası olmadığını, onlara referans olmayacağını ispatladı.Tüm hayatı boyunca muhakkak ama doğrudan Cumhurbaşkanlığı yemini sırasında biz demokratlara bir miras bırakmıştır.  Değerli merhum Özal’ı ölümünün 28. Yılında bir kez daha anıyoruz.” Dedi.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ