Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

  ESAT ERÇETİNGÖZ’ÜN OBJEKTİFİNDEN

ESAT ERÇETİNGÖZ

ESAT ERÇETİNGÖZ

Bir zamanların İzmirli ünlü diş doktoru. Sadri Alışık’ta dahil pek çok ünlünün dişlerini o yaptı. Hafızası silinmeyen anılarla dolu. işte onlardan biri; Safiye Ayla ile çekilmiş fotoğrafını gösterirken “Yakın arkadaşımdı” diyor. Atatürk’ün çirkin olduğu için onu paravan arkasından dinlediği şeklindeki söylentinin ise bir yalan olduğunu söylüyor. “Ayla, gönlü güzel kendi güzel bir sanatçıydı” diyor. Sağlık ve huzur dolu daha nice yıllar diliyorum.Japonya’dan ödülle dönen Lara’dan Başkan Soyer’e ziyaret

Göbeklitepe’yi resmettiği pastel boya çalışmasıyla Japonya 21’inci Kanagawa Çocuk Resim Yarışmasında ödül kazanan 10 yaşındaki Lara Turan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Turan, bir kopyasını çerçevelettiği ödüllü resmİzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan sürprizi

Okul Duvarlarına Denizi Taşıyorlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Konak’taki Mimar Sinan İlkokulu ve Mimar Sinan Ortaokulu’nun duvarına denizi taşıyor. Darağaç Sanat Kolektifi’nden 5 sanatçının denizdeki yaşamı anlattığı çalışması, daha tamamlanmadan öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Darağaç Sanat Kolektifi, Konak’taki Mimar Sinan İlkokulu ve Mimar Sinan Ortaokulu’nu muralla (duvar resmi) renklendiriyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Darağaç Sanat Kolektifi’nden Ali Kanal, Fidan Budak, Zarife Arslan, Suat Serkan Çelmeli ve Hilal Doğan, okulun karşılıklı iki duvarından oluşan toplamda 500 metrekarelik alana akrilik ve sprey boyalarla deniz yaşamını çiziyor.

ÜNLÜ OYUNCULARI BULUŞTURAN DEFİLE…

​Y PLUS by Yakup Biçer, “EBRULİ” koleksiyonu defilesinde Gonca Vuslateri, Tiraje Başaran, Gökhan Mumcu ve Bennu Gerede gibi isimler yer aldı…Yıllarca İzmir’de büyük işlere imza atan Y Plus Markasının Kurucusu ve Kreatif Direktörü Yakup Biçer, “Ebruli” adını verdiği, 2021-2022 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nu, FashionWeek İstanbul kapsamında düzenlenen dijital moda haftasında moda severlerin beğenisine sundu……

​Dijital platformda gerçekleşen “Ebruli” YPlusby Yakup Bicer defilesinin video ve fotoğraf çekimlerinin prodüksiyonunu Öner Evez, stil danışmanlığını ise Oğuz Erel yaptı. 27 look koleksiyon sergilenen defilede, oyuncu Gonca Vuslateri, ​ tiyatro sanatçısı Tiraje Başaran, oyuncu Gökhan Mumcu, fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede gibi ünlü isimlerin yanında, 23 yerli​ ve yabancı model görev aldı.

​Yakup Biçer, “EBRULİ” adını verdiği koleksiyonu ile igili olarak, “İçinde bulunduğumuz pandemi ve sosyal kültürel çatışmaların yaşandığı bu dönemde Ebru Sanatı ile yakından ilgilenmeye başladım. Maneviyatımı güçlendiren, yaratıcılığımı ön plana çıkaran ve stresten uzaklaşmamı sağlayan Ebruli sanatı ile köklerimden beslenmeye devam ettim. Japonya’dan doğan Suminagashi bizim kültürümüzle iç içe girmiş, geçmişten günümüze Ebru sanatı ile kâinat ve aşkın derin yansıması olarak hayatlarımıza dahil olmuştur. Japon stili ve Türk motiflerini taşıyan “Ebruli” koleksiyonunu da bu hikâyeden yola çıkarak hazırladım. Diğer koleksiyonlarımda kullanılan siyah rengin yanında, bu seride kobalt mavi ve kırmızı renklerin hem birbirleri ile muhteşem bir uyum içinde, hem de mutlak bir çatışma halinde olduğu desenler karşınıza çıkacak…​ Tıpkı Ebru sanatında olduğ.

“Yaşayan Tarih Kula”da meslektaşım Serhan Şarman’la birlikte yaptığımız günlerce süren fotoğraf çalışmalarımız sonunda meyvesini verdi.

Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’un ve Kula’da yaşayan meslektaşımız Hikmet Sepet’in konukseverliği ve ismini çıktığı şehirden Alan Kula Soda’larının sponsorluğunda hazırladığımız fotoğraf sergisi, kısmet olursa ve de pandemi izin verirse Ramazan Bayramı sonrası açılacak. Beğeneceğinizi umduğumuz fotoğraflar şu anda baskıda.

Sergimizin açılış tarihi kesinleşince sizleri de davet edeceğiz kuşkusuz. Bu vesile ile Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a, Sponsorumuz Kula Sodaları Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Zabunoğlu’na, Basın Danışmanı Harun Kayrakçı’ya, Meslektaşımız Hikmet Sepet’e, Meslektaşımız Alaettin Yakın’a, bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ