Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

23 Nisan Heyecanı Evlerde Yaşandı

Reklam

Ödemiş Belediyesinin organize ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında Belediyenin araçlarını gelin araçları gibi süsleyerek 23 Nisan Çocuk bayramı şarkılarıyla, şehir içinde konvoyla, çocuklara evlerinde bayramı yaşattılar.

Ödemiş Hükümet Meydanında yapılan törende, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve ardından Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü tarafından Atanın huzuruna çelenk konulması yer aldı.

ÖDEMİŞ SOKAK VE CADDELERİNDE SÜSLÜ ARAÇLARLA RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Bu törenin hemen ardından  Ödemiş Belediyesi tarafından organize edilen balonlarla, süslenen Ödemiş Belediyesinin turizm merkezlerinde hizmet verdiği açık hava araçlarıyla şehir içi turu yer aldı. Yapılan konvoya Ödemişli çocuklar ve büyükler alkış tutarak ilgi gösterdi.

Çocukların heyecanı çocukların yaşamasının gerektiğini ancak pandemi nedeniyle  bu heyecanı çocukların tam anlamıyla 23 Nisan bayramını yaşayamadıklarını vurgulayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Dünyada tek Çocuk bayramı hediye eden lider olarak tarihe geçmiş ve  çocuklara hediye edilen tek bayram olarak ilan etmiştir. Bu anlamda coşkuyu birlikte yaşamak isterdik. Ama herkes var olan kısıtlamalar nedeniyle evlerinde. Araçlarımızı süsledik ki bayram havasını yaşatmak en azından çocuklarımıza balkonlarında el sallayarak kutlamak istedik. Geçen yılda aynı şekilde yaşamıştık. Çocuklar bayram kıyafetleriyle balkonlarında bizlerin geçişini el sallayarak sevgi ve coşkularını göstermişlerdi. Dileriz ki bu bayram son olur. Gelecek 23 Nisan Ulusal Egemenliğin 102.Yılını çocuklarımızla birlikte yaşarız.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun.” dedi.

BELEDİYENİN SÜSLÜ ARAÇLARINA ÇOCUKLAR EVLERİNİN BALKONLARINDAN SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNDULAR.

23 Nisan günü Ödemiş Belediyesinin  çocuklar için düzenlediği  süslü araçlarla  İlçe içindeki  gezisine Ödemişli çocuklar  evlerinin balkonlarından  sevgi  gösterisinde bulundu. İlçe içindeki gezi renkli görüntülere sahne olurken çocuklar kadar büyükler de gezi araçlarına ilgi gösterdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ