Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DSP Ödemiş’te Başkan Ulutan Torun Güven Tazeledi

DSP Ödemiş’te Başkan Ulutan Torun Güven Tazeledi
Reklam

Demokratik Sol Parti (DSP) Ödemiş İlçe Teşkilatının olağan İlçe kongresi Ödemiş Belediyesi Kültürpark karşısındaki  Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Kongrede bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongrenin gündem maddeleri içinde yer alan divan heyetinin oluşturulması yer aldı. Kongrede, divan heyeti için divan başkanlığına İl Başkanı Hüseyin Kireç, Divan üyeliklerine, Muammer Altılar ve DSP İzmir İl yönetiminden Tülin Öz görev alması oy birliğiyle kabul edildi.

DSP Ödemiş İlçe Başkanı Ulutan Torun Olağan Kongrede  İlk Konuşmayı Gerçekleştirdi.

DSP İlçe Başkanı Ulutan Torun yaptığı konuşmasında “Demokratik Türkiye idealleri üzerine hizmet eden ve kuruluşundan bu yana aslını bozmayan bir sol partidir. Ülkemiz siyasi yaşamında 12 Eylül harekâtının ardından yaşanan çalkantılı dönem aşıldıktan sonra; 14 Kasım 1985 tarihinde kurulan Demokratik Sol Parti’nin geçmişi, “Bir düşünsel akım ve siyasal hareket olarak aslında 1960’lı yıllara dayanmaktadır. Genel Başkanımız rahmetli Bülent Ecevit’in, 1960’lı yılların sonlarında “Ortanın  Solu” tanımı  “Demokratik Sol kavramıyla anlamlandırmasından bu yana; Demokratik Sol hareket, 35 yıllık tarihinde üç kez iktidara gelerek devlet yönetti. İki odalı bir zemin katında, yoksulluklar ve zorluklar içinde doğan DSP’nin, ihtimal verilmediği halde; nasıl önce sosyal demokrat düşüncenin, sonra Türkiye’nin birinci partisi olduğu unutulmamalıdır. DSP, ülke sorunlarına her zaman alternatif çözümler üretmiştir. Sadece iktidarı  eleştirerek politika yapmak iktidar karşıtlarına hoş görünse de, DSP ülke sorunlarını çözmek için öneriler ortaya koymaktadır. Biz iktidara geldiğimizde, sorunlar çözeceğiz. Ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak tek parti DSP’dir. Türkiye’de son günlerde yaşanan muhtelif krizler, ülkenin gerçek gündemi olan ekonomi ve işsizliği gizlemek için kullanılıyor. Anayasal sistemin değerli unsurlan tartışılır noktaya geldi.DSP, gücünü başkalarından değil, halktan ve haktan almaktadır. Halkın gücünü ve desteğini arkasına alan DSP seçime hazırdır. Diğer partiler kadar fazla bir parasal desteğimiz de yok, ama azmimiz var. Hiçbir yardım almadan ayakta duruyoruz. Tamamı ile yürekli gönüllülerden oluşan bir özveri hareketiyiz. Küllerinden doğan DSP’nin adım adım, büyük bir kararlılıkla tekrar iktidar olacağına inanıyorum. Kongremize katıldığınız için, hepinize esenlik dolu günler diliyorum.” Dedi.

DSP İzmir İl Başkanı Hüseyin Kireç  kongrede yaptığı konuşmasında “Efeler Diyarı  Ödemiş’te partimizin olağan Kongresinde sizlerle bir araya gelmekten son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Partimizin  İzmir’e bağlı  ilçelerimizde, teşkilatlarımızın  kongreleri devam etmektedir. Bugün bu güzel atmosferde kongremizin sıcak bir ortamda gerçekleştirmenin büyük bir heyecanı içindeyiz.” dedi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe “Öncelikle Geçtiğimiz Günlerde Yitirdiğimiz  Meslektaşım Veteriner ve İşadamı Mehmet Çelikkaleli’yi Rahmetle Anıyorum. Demokratik Sol Partinin kuruluş felsefesi bellidir, kuralları bellidir. İktidar olma yolunda  taviz vermeden önümüzdeki seçimlerde yerini alacaktır. İçimizi karartan böyle zor bir dönemden geçiyoruz. İlçe başkanıma teşekkür ediyorum böyle bir çalışma yaptıkları ve Demokratik Sol Partinin ileri ki dönemlerde çok daha güzel işler yapacağını yegane kanıtıdır. Demokratik Sol Parti ülkeyi karanlıktan almış ,aydınlık günlere bırakmış yegane siyasi bir partidir.  Kurucusu Bülent Ecevit olmak üzere tertemiz beyaz sayfasıdır. Böylede kalacaktır. Gençlere seslenmek istiyorum bu noktadan sonra artık varacağımız yer Demokratik Sol Partidir.” dedi.

Yapılan  kongrede tek aday olan DSP Ödemiş İlçe Başkanı Ulutan Torun kendisine ve mevcut ilçe yönetimine bir kez daha güven oyu verilmesinden dolayı tüm partililere teşekkür etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ