Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

MHP İzmir İl Başkanı Şahin Tire’de Partisinin Ramazan Erzak Dağıtım Çalışmalarını İnceledi

Reklam

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir merkez  ve 30 ilçesinde Ramazan bayramı nedeniyle başlattığı Her kapıyı çalacağız, her gönüle gireceğiz sloganıyla ve Ramazan Ayı boyunca devam edecek olan ilçe çalışmalarını incelemek için  Tire İlçesine geldi.

Tire ilçe başkanı Arif Demirkan ve yöneticiler ile bir araya geldi. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin  Ramazan ayı nedeniyle başlattıkları yardım seferberliğinin çalışmalarını  İzmir’de ve 30 ilçesinde sürdürdüklerini ifade ederken “Milletimizle yardımlaşmasıyla zor zamanlarda birbirlerinin yanında olmasıyla dünyada ünlü bir milletiz devletiz. Şükürler olsun bütün İzmir’de 50 bin koli yardım yapıyor arkadaşlarımız. Allah hepinizden herkesten razı olsun. Bütün ilçelerimizde bu faaliyet gece gündüz devam ediyor. ‘İnsanlara yardım ediyorsunuz önüne dikelip resim çekiliyorsunuz’ diyorlar. Maalesef öyle değil arkadaşlar günahımızı alıyorlar. Biz kutuların önüne geçip resim çekilmek için resim çekilmiyoruz. Biz burada ne alan eliz ne veren eliz. Biz burada aracıyız. Şöyle bir katkımız var sadece biz de kendi zekâtımızı fitremizi bir ilçemizi verdik ama onun dışında ilçe teşkilatlarındaki arkadaşlarımız ülküdaşlarımız aracılık ediyor” dedi.

“MÜSLÜMANLIK’TAKİ EN GÜZEL ESAS OLAN PAYLAŞMAK”

Müslümanlığın en temel ilkelerden birinin paylaşmak olduğunu ifade eden  MHP İzmir İl Başkanı Şahin “Biz bunu yarış için yapıyoruz. Yarışıyoruz hizmette yarışıyoruz. Allah’ın rızasını kazanmak için yarışıyoruz. Bundan kimsenin diyeceği bir şey yok. Resmi de kasten çektiriyorum bütün ilçelere tek tek gidiyorum kontrol ediyorum ne götürülüyor nasıl götürülüyor kime götürülüyor hangi adrese götürülüyor. Derdimiz nereye götürülüyorum peşinde olmak değil. Evlere verirken arkadaşlar resim çekmeyin uyarısı Birileri kendi cemaatine veriyor, birileri kendi partililerine veriyor. Biz Türk milliyetçileri bu memleketin sahibiyiz. Asıl dükkân sahibiyiz mal sahibiyiz. Bizim için bu memlekette yaşayan her inşa öncelikli insan. Ermeni olabilir Yahudi olabilir başka bir şey olabilir. İhtiyacı olan her insan bizim için el uzatılacak insandır Asla ayrım yapamayız, yapmayız. Ramazan sonuna kadar hatta sonra da devam edecek. Tire İlçe Başkanımız Arif başkan bunu yıl boyunca yapıyor. Buradaki yapılan çalışmalardan dolayı kendisine ve ilçe teşkilatına yaptıkları bu çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.  Hiç beklemeden hiç zaman kaybetmeden dağıtıma başlayın. Belki akşam evinde kazanını kaynatacak bir şeyi olmayan aile vardır. Muhtarları mahallenin büyüklerini mutlaka yoklayın sorun. Evlere verirken arkadaşlar resim çekmeyin. Böyle bir şey asla yapmayın. Daralınca arayın yetişebildiğiniz kadar yetişin dağıtın. Yetişemediğiniz yerde de ile gelin ilde milletimizle bölüşeceğimiz zeytinimiz peynirimiz bulgurumuz fasulyemiz her zaman var. Yeterki  bu mübarek ayda paylaşmanın en güzel örneğini hep birlikte gösterelim” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ