Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Türk Milletinin Geçmişinde Soykırım Yoktur !

Türk Milletinin Geçmişinde Soykırım Yoktur !
Reklam

CHP Ödemiş İlçe Örgütü ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş birlikte yaptıkları açıklamayla  ABD Başkanı Joe Biden’in yaptığı sözde soykırım ifadesine tepki gösterdiler.

Ödemiş Hükümet Meydanında ilk olarak Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından “Türk Milletinin geçmişinde Soykırım Yoktur” yazılı çelenk  Atanın huzuruna bırakıldı.

CHP Ödemiş İlçe  Örgütü Başkanı  Hamdi Halis yaptığı konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti, emperyalist güçlerin yenilgisinin somut bir sonucudur. Dün olduğu gibi bugün de emperyalist güçler karşısında uyanık ve dikkatli olacağız. ABD Başkanı Biden’ın sözde soykırım ifadesini bu doğrultuda şiddetle kınıyoruz. ABD’nin siyasi amaçlarına ve baskılarına boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.

Birinci Dünya savaşında, Doğu Anadolu’da Çarlık Orduları ile ‘’Büyük Ermenistan’ ’vaadiyle kandırılmış ve silahlandırılmış Ermeni çeteleri arasında kalan, Osmanlı Ordusunu korumak için alınan ; ‘’ Tehcir’’ kararını ‘’ Soykırım’’ diye kabul edenler, nefret suçu işlemekte ve düşmanlık tohumları ekmektedir.ABD Başkanı Biden da kervana katılmıştır. Biden’ın açıklamasıyla halkımız; emperyalizmin karanlık yüzünü bir kez daha görmüştür. Görülen şudur:

Emperyalizm, Kurtuluş Savaşın ’da Büyük Atatürk Önderliğinde Türk milletinden yediği şamarı unutamamıştır.Emperyalistler, Türkiye’yi parçalama, yıkma, yeni savaşlar içine çekme hayallerinden vazgeçmemiştir.ABD; PKK, PYD ve YPG üzerinden Türkiye’nin güneydoğu sınırında terör koridoru, terör devletçikleri yaratmak amacındadır.ABD’nin besleyip büyüttüğü ve himaye ettiği FETÖ aracılığıyla neleri hedeflediği milletimizin malumudur.Bizim, tarihimizde, soykırım yoktur. Ancak sözde soykırım iddialarının maksatlı bir şekilde gündeme getirenlerinin geçmişleri soykırımlarla doludur.Yaşanan bu durum göstermektedir ki, Büyük Atatürk’ün dış politika anlayışına derhal ve hemen dönülmesi hayati önemdedir. Atatürk’ün felsefesine ve Atatürk Cumhuriyeti’nin ilkelerine aykırı davranan siyasiler,  bu sonuçtan sorumludurlar.

Ermenilerin acı çektiği doğru ama bunun suçlusu Osmanlı Türkü değil. Onun gizli emellerine alet eden ve kandıran Batı’dır. Bu yüzden Ermeniler travmalı ve tarihsel gerçeklik peşinde değiller. Bu nedenle bu işten nemalanan Ermeni diasporası ve Ermenistan asla masaya oturmak, tarihi ve hakikatleri araştırmak ve hukuk mücadelesi içine girmek istemez.

Türkiye soykırım yapmakla itham edem Amerika: Vietnam’da 4 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya ve Laos’da 1 milyon, Afganistan’da 1,5 milyon, Irakta 1 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de 350 bin ayrıca 15 milyon Kızılderili’yi katletmiştir. Biz 2003 yılında Türk askerlerinin başlarına geçirilen çuvalı unutmadık. Büyük Ortadoğu projesiyle emperyalizmin bölgemizde neyi amaçladığını unutmadık.

Tüm dünyada görevleri başında Ermeni terör örgütü ASALA’nın katlettiği yurtsever diplomatlarımız unutmadık. Bölgemizde terör örgütlerine yapılan her türlü yardımı unutmadık.

Terör örgütlerine havadan atılan silah teçhizat ve gıda desteğini unutmadık.

ABD Başkanın sözde soykırım açıklamasını reddediyor ve lanetliyoruz. Yapılan açıklama ne tarihi ne de gerçekleri değiştirebilir. Geçmişi, belgelerle tescillenmiş soykırımlarla dolu ABD; soykırım nedir görmek istiyorsa önce kendi tarihiyle yüzleşmelidir. Şanlı tarihimizin her bir sayfası kahramanlıklarla doludur. Kimse kalkıp 1915 olayları üzerinden bize tarih dersi vermeye kalkmasın önce kendi karanlık tarihini bir incelesin Gazi Mustafa Atatürk’ün yolundan ilerleyen Türk Milleti; Milli Mücadelede olduğu gibi bugün de oynan oyunları bozacaktır.Ne Mutlu Türküm Diyene!” dedi.

Yapılan tepki açıklamasında konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “ABD başkanı Joe Biden 1915 Yılında yaşanan olaylarla İlgili soykırım ifadesini kullanarak göz göre göre yalan ifadede bulunmuştur. Biden belgelere dayalı gerçeklere rağmen yalan söylemeyi seçmiştir. Asla kabul edilemez  skandallara imza atan Biden’i bu hareketinden dolayı şiddetle kınıyoruz. Kara bir iftira olan bu açıklamalarından, Konstantinopolis ifadesine de, yer veren Biden bu maksatlı tavırlarıyla haddini bir hayli aşmıştır. Bu açıklama ile aynı zamanda bölgenin barış ve huzuruna karşı hedef alınmıştır.  Niyetleri açıktır. Tarihi  gerçekler ortadadır. Tarih  Popilizimle, ve günlük politik  çıkarlarla,  ele  alınacak bir olgu değildir. Türkiye  Cumhuriyeti  Devleti geçmişte 1915 olaylarıyla ilgili Osmanlı’dan günümüze tüm arşivlerini açtığı halde uluslar arası toplum güzünü, kulağını ve yüreğini gerçeklere kapatmıştır. 3. Devletler tüm bu gerçeklere rağmen yaraları sarılmasına katkı sunmak  yerine  yalana sarılmaya devam ediyor. Elimizde binlerce belgeler var. Bu belgeler Türklerin değil Ermenilerin soykırım yaptığını  göstermektedir.  Osmanlı arşivleri açık ama Ermenilerinki değil,  tarih  insanların birbirlerini öldürmesine  savaş “ der.  1915’te orada olanlar da,i Soykırım değil  adı Savaştı. Bunu kim söylüyor.  ABD’nin  tarih Profesörü   Justin’mccarthy mccarthy  bunu  söylediği konferansta bir grup Ermeni tarafından Protesto ediliyor.  ABD Başkanı   Ronald Reagan nın hukuk danışmanlığını yapan Bruce fein, e kulak verelim bir de,  gerçekleri kulak tıkayanlar da dinlesinler.

Fein diyor ki; Beyaz saray araştırma yaptı. Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler  kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor.  Bu gerçekler ortadayken  bile  yalan söyleyen ABD’nin kendi  geçmişine  yıllardır. Dünyanın dört bir yanında, işlediği insanlık suçlarına  cinayetlere bakmasını zaten beklemiyoruz. Bunu çünkü hiçbir zaman  yapmadılar.  Emperyalist emellerle  dünya ya kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen ABD’nin  Türk Milletine yönelik bu saldırgan tutumu artık. Somut adımlarla  Protesto edilmelidir.

Ermeni  terör örgütlerinin  saldırılarında şehit olan  Los Angeles Başkonsolosu Mehmet  Baydar’ı Konsolos  Bahadır Demir’i  Viyana  Büyükelçisi  Daniş Tunalıgili  ve nicelerini  saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Ermeni teröristler ayrıca   Esenboğa  Havalimanı  ve  Orly Havalimanındaki Alçakca  katliamlarıyla bu çirkin yüzlerini açıkça göstermişlerdir. Tazminat ve  toprak tanıma olarak adlandırılan  3T  hedefiyle,  geçmişte teröre başvuranlar günümüzde de,  Lobi faaliyetleriyle hain emellerini sürdürmektedir. Bu girişimlere  karşı ciddiyet taşıyan  dengeli bir dış politikaya ihtiyacımız olduğunu da ortadadır. İç politikanın  günlük gündeminin  hayalciliğin,  dışında ülkemizin menfaatlerini ve her platform da, hakkını  savunan  bir dış politika ancak ortak akılla, ve geçmiş  tecrübelerin  ışığında belirlenebilir.  Dış  Politikanın  kurumsal hafıza ve kurumsal birikiminin  ön planda olması  gereken bir uzmanlık alanı olduğu bir an önce hatırlanmalıdır. Büyük Önderimiz  Mustafa  Kemal Atatürk’ün Yurt’ta  Barış  Dünya da Barış “ sözüyle, ilerleyen  akılcı ve gerçekçi diplomatik, tavrımızın  önemi son yıllarda yaşananlara bakıldığında daha iyi anlaşılmaktadır.  Yurtta Barış ilkesiyle  gün birlik olma günüdür.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ