Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ALAÇATISPOR  KURULUŞUNUN 94. YILI PASTASINI KESTİ

Reklam

30 Nisan 1927 tarihinde kurulan ve İzmir’in en eski kulüpleri arasında yer alan Alaçatıspor’un 94’üncü yıl pastası, Alaçatıspor’un 45 yıl önceki futbolcularından olan, “Kanco” lakaplı Ahmet Zorlu ile birlikte kesildi.

Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Soner Varhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kulübün 45 yıl önceki futbolcularından “KancoAhmet”i ziyaret edip, evinin bahçesinde 94’üncü yıl pastasını birlikte keserek, simgesel bir kutlama yaptı.

Pandemiden önce Alaçatıspor sahasında, eski futbolcuların davet edildiği bir kutlama gerçekleştiren Alaçatıspor yöneticileri, pandemi nedeniyle coşkulu kuruluş yıldönümü kutlaması yapamayınca, eski futbolcular adına “KancoAhmet”i ziyaret ederek, simgesel bir kutlama yaptı.

“95’nci Yılımızı, Taraftarımızla Omuz Omuza Kutlamayı Diliyoruz”

Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 94’ncü yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Soner Varhan, “Alaçatıspor’umuzun kuruluş tarihi 30 Nisan 1927’dir. Bugün de 30 Nisan 2021. Dolayısıyla 94 yaşında, İzmir’in köklü bir kulübüyüz. Eski futbolcularımızı, geçmiş yıllarda sahaya davet ederek kutlama yapmıştık. Pandemi önlemleri nedeniyle 94. yılımızı coşkulu toplantılarla kutlayamıyoruz. Sembolik olarak, Alaçatıspor’un eski futbolcularından olan  veAlaçatıpor’da 45 yıl önce top koşturan,  ‘Kanco’ lakabıyla tanınan Ahmet Zorlu amcamızı, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Alaçatıspor’un 94. yıl pastasını beraber kestik. Umarım 95 yılımızı, sağlıklı, güzel bir ortamda, taraftarlarımızla omuz omuza kutlarız” diye konuştu.

“Liglerimiz Başlayacakmış Gibi Hazırlıklarımızı Yapıyoruz”

Ertelen BAL maçları ile ilgili görüşlerini de açıklayan Kulüp Başkanı Varhan, “BAL maçlarının oynanması konusunda; bazı kulüp başkanlarının oynanması, bazılarının da oynanmaması yönünde görüşleri var. Son kararı tabi ki federasyon verecek. Bizim gördüğümüz kadarıyla, 16 Mayıs veya 23 Mayıs liglerin başlayacağı tarih olabilir. Ancak belki İzmir için zor olmayabilir ama güneydeki illerimizde maçların oynanması durumunda sıcak havanın vereceği dezavantajlar olacaktır diye düşünüyorum. Biz çalışmalarımıza, yarın oynanacakmış gibi devam ediyoruz. Antrenmanlarımızı durdurmadık. Bazı BAL takımlarının antrenmanlarını durdurduğunu duyduk. Liglerin başlama takvimine hareket edeceklerini biliyoruz. Ama biz, liglerimiz başlayacakmış gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz.”Dedi.

 Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ