Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kaymakçılı Bezelye Üreticileri Yeni Sezondan Umutlu

Kaymakçılı Bezelye Üreticileri Yeni Sezondan Umutlu
Reklam

Ödemiş’e bağlı yılın dört mevsimi üretim yapan merkezlerinden Kaymakçı Mahallesinde üreticiler, bugünlerde bezelye üretimiyle ilgili hasatlar gerçekleşmeye devam ediyor.

“MAHALLEMİZDE BEZELYE HASAT HAREKETLİLİĞİ SÜRÜYOR.”

Kaymakçılı Bezelye üreticilerinden Mehmet Gürgen yılın dört mevsimi üretim yaptıklarını belirterek “Kaymakçılı Üreticiler olarak üretmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bugünlerde mahallemizin meşhur ve aynı zamanda bir o kadar lezzetli olan Bezelye üretimi için hasatlarımız başlamıştır. Kaymakçı ve yakınlarında bulunan mahallelerde hasatlar hızlı bir şekilde devam  ediyor.” dedi.

Kaymakçı bezelyesinin organik ve verimli topraklarda yetiştiğini dile getiren  Gürgen “Mahallemizin önemli ürünlerinden olan  bezelye ürünü  gerek fiyatı ve gerekse bu sezon ki rekolte yüksekliği ile yüzlerimizi bir kez daha güldürmüştür. Bezelyelerimiz yurdun dört bir yanına  buradaki Raşit Şen Pazar yerinden gönderilmektedir. Bizlerde üreticiler olarak yaptığımız üretimden son derece memnunuz.” dedi.

Kaymakçı bezelyesinin mahallenin meşhur ürünlerinden olduğunu dile getiren Kaymakçı eski Belediye Başkanı Halil Güler “Kaymakçı ismi akla gelince yılın dört mevsimi üretim yapan mahalle olarak anılır. Kaymakçı’da bir ürünün hasadı tamamlanırken hemen diğer yetişen ürünün hasadı başlar. Bugünlerde Kaymakçılı hemşerilerimiz bezelye üretimi için hasatlarını  yoğun bir şekilde sürdürmektedirler. Buradaki bezelye Türkiye’nin büyük illeri olmak üzere hemen hemen her bölgeye gönderilmektedir. Burada üreticilerimiz aynı zamanda bu yılki  aldığı fiyatlarda yüzlerini güldürmüştür. Bu anlamda bezelye sezonunun tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ