Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir Spor Kongresi Ay Sonunda Gerçekleşmesi Bekleniyor

İzmir Spor Kongresi Ay Sonunda Gerçekleşmesi Bekleniyor
Reklam

İzmir’in köklü takımlarından İzmir Spor ertelenen kongrenin bu ayın sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Kulübün Başkanı Emin İşletir “Kulübümüzün varlığı ve tüzük hükmünce 30 Nisan mesai bitimine kadar pandemi şartları nedeni ile üyelik aidatlarını ödememiş bulunan üyelerimizin aidatlarını ödemesi gerekmektedir.  Dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi belası aynı hızla devam etmektedir. Bu sebepten aşımızı, işimizi, gelirlerimizi en önemlisi ise insanlarımızı kaybettik. Sağlığımızın korunması amacı ile uygulanan yasaklar nedeni ile kulübümüz bir yıldır aylık gelirlerinin dörtte birini bile tahsil edememiştir. Görülüyor ki bundan sonrada gelirlerinden sosyal ve sportif faaliyetlerinden bir müddet yoksun kalacağız. Bu sebepten ülkemizin feraha çıkacağı güne kadar kulübümüzün öncelikli hedefi yapılandırılmış borçlarını ödemek, yeni borç yapmamak olmalıdır.

 Belirtilen mali disiplini mutlak uygulamalıyız. Aksi bir tek örnek verecek olursak yapılandırılmış borçlardan önce eski alacağına karşılık İz-Su icra dosya masrafları ve avukatlık ücreti olarak 102.000 TL kulüp kiracımızın kulübe ödeyeceği Mayıs ve Haziran aylarına ait kira gelirleri İcra dosyalarına ödenecektir, bunun adı da yazıktır günahtır. Bu durumlara bir daha düşmemek için Ağustos ayına kadar hiçbir gelirimiz olmayacağından Ağustos ayından sonra tüm kulüp gelirleri bankaya yatmalı. Yine tüm ödemeler banka kanalı ile yapılmalıdır.

Aylık borç ve cari giderler ve personel maaşları ödendikten sonra kalan bakiye gelirlerimize ilaveten bağışlar, reklam, sponsorluk, Federasyon gelirleri, sosyal gelirler camiamızın ve yönetim kurulumuzun bağış şeklinde yapacakları yardımların tamamı A Futbol takımının transfer ve primlerinin ödenmesinde kullanılmalıdır. Böylece;Özlediğimiz mali disiplin neticesinde kulübün eski borçları bir yandan erirken yeni bir borç yapılmayacağı için pandemi sonrası sosyal, sportif ve idari faaliyetlerin ve her şeyin değişeceği inancıyla yeni dünya da ki yerimizi alarak yönetim kurullarımız kurumsal, çağdaş, şeffaf görev yapma şansını yakalayacaktır. Para verirsen yönetici olabilirsin devri kapanacak, camiamızın ve yöneticilerimizin tek hedefi alt yapı yatırımı ile şampiyonluklara nasıl ulaşılır temayülünde olmalarının önü açılacaktır inşallah.  Bu doğrultuda önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz seçimli genel kurulda 26 kişilik aday olacak yönetim kurulu isimlerini açık açık konuşarak belirlememizin İzmirspor’un geleceği açısından iyi olacaktır.”dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ