Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesinden Örtü Altı İyi Tarım Uygulamaları Çalışması

Ödemiş Belediyesinden Örtü Altı İyi Tarım Uygulamaları Çalışması
Reklam

Ödemiş Belediyesi örtü altı İyi Tarım Uygulamaları kapsamında İlçeye bağlı Konaklı Mahallesinde bulunan 1500 metrekare atıl alanı seraya dönüştürerek kurulan serada ilk hasat çalışmasını gerçekleştirdiler.

“1500 METREKARE ALAN ÖRTÜ ALTI İYİ TARIM UYGULAMA ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ.”

Gazetecilere uygulamanın gerçekleştiği alanda, açıklamalar yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Ödemiş Belediyesi Tarımsal Hizmetler Birimindeki teknik arkadaşlarımız, emeği olan arkadaşlarımızla Ödemiş’te iyi tarım uygulamasını Konaklı mahallemizde gerçekleştirdik. Bugün hasat günündeyiz. Erken olgunlaştıkları için salatalık, biber ile hasada başladık. Çok iyi uygulamalarla bunu başardık. Arkadaşlarımı kutluyorum iyi örnek olduğu için, bölgemiz insanları buradan bir gelir elde ediyor. Yetiştiriciler bu işi çok iyi yapabilirler, ekonomik gücü yetiyorsa bunun için destekler var ya da 3-5 kişi bir ayara gelip birlikte bu işi yapabilirler. İyi tarımı Ödemiş’te hayata geçirdik öncelikle Ödemiş’teki çiftçilerimize örnek olmasını istiyoruz. Çünkü bunu ne kadar uygulama yapılırsa Pazarı da oluşur. Biz bununun satışını düşünmüyoruz ama geçim kaynağı olarak yapacak olan arkadaşlarımız pazarda satış yapabilirler. Konaklı mahallesinde çalışarak evine katkı sağlayacak olan insanlarımıza istihdam, destek olduğumuz için iyi tarım uygulamasının her yönüyle bölgemize, ilçemize katkıları olduğunu görmekten çok mutluyum. Burada şu an için dört ürün yetiştiriliyor. salatalık, domates, biber ve patlıcan gibi her mutfağa girebilecek ürünleri yetiştirmiş olduk.”  Dedi.

Konaklı  Mahallesinde Belediyeye ait serada ilk hasat çalışması gerçekleşirken Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş  işçilerle birlikte salatalık ve biber hasadı yaptı. Yapılan çalışmaya ayrıca Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu, Belediye Tarımsal  Hizmetler Müdürü Kadir Yıldız, Konaklı Kooperatif Başkanı Mustafa Turan katıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ