Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hiç Bir Süt Üreticimizi Mağdur Etmedik!

Reklam

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa Ramazan bayramı öncesinde, süt üzerinden kirli siyaset yapma girişimlerinde bulunanlara Bayramda, tonlarca sütün toplanmasını sağlayarak  en güzel cevabı verdiklerini dile getirdi.

“SÜTÜN FİYATINI DÜŞÜRMEDEN DEĞERİNDE TOPLANMIŞTIR.”

Birlik Başkanı Kocaağa Birliğe ait  Balabanlı Mahallesi yolundaki Süt Alım Toplama Merkezinde açıklamalarda bulundu.

Kocaağa “İzmir genelinde tüm üreticilerimize sütle ilgili mesaj attık. Sütün fiyatını düşürmeksizin, bayramda sütü almayacağız, fiyatını düşüreceğiz gibi üreticilere baskı yaptılar. Bizde bakanımızla görüştük. Bayram öncesi Ovakent’te kooperatiflere yönelik bir toplantıda, KÖY-KOP Başkanı Neptün Soyer de oradaydı. Biz bakanlıkla görüştük ve bayramda bir kilo süt kalmayacağını alım yapanları destekleyeceklerini o toplantıda bütün kooperatif başkanlarına ve üreticilerimize medyanın önünde açıklama yaptık. Süt alımında zorlanan kooperatiflerin sütlerini de imkânlar doğrultusunda alabileceğimizi söyledik. Arife günü bütün üreticilerimize mesaj attık” dedi.

“BAZI SİYASETÇİLER SÜT ÜZERİNDEN SİYASET YAPARAK ÜRETİCİYİ MAĞDUR EDİYORUZ ŞEKLİNDE BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTURDU.”

Birlik Başkanı Kocaağa bayram öncesinde sütün alınmayacağı ve üreticinin Bayram süresince mağdur edileceği şeklindeki yanlış ve asılsız bilgiler  üzerine konuya açıklık getirdi.

Kocaağa “Bayram öncesinde Tarım ve Orman Bakanımız Pakdemirli’nin talimatları doğrultusunda ve kendisiyle birebir istişaremiz neticesinde Bayram süresince değerli süt üreticilerimizden bir gram bile sütün kalmayacağı ve alınacağını bizzat mesajı verilmişti. Bu sözümüzde durarak bölgemizdeki tüm süt üreticilerimizden kendilerinin talepleri doğrultusunda sütler alınmıştır. Bu konuda birliğin tüm araç ve gereçlerini seferber ederek gece gündüz saat gözetmeksizin arayan süt üreticilerimizi bu konuda en ufak bir mağduriyet yaşamasına izin verilmemiştir. Fiyatımız 2 lira yâ da 1,80 değil kilosuna göre 2,82 fiyatlarla sütleri alıyoruz. Bütün personelimiz bayramda izinler kaldırılarak dönüşümlü olarak var gücüyle çalıştılar. Arife gününde buyana kadar bizi arayan tüm süt üreticilerimizin sütlerini gidip aldık ve almaya da devam ediyoruz. Benim ve ekibimin telefonları açık her zaman gece gündüz arayabilirler.  Birlik üreticisi olan olmayan bütün üreticilerimizin sütlerini aldık almaya da devam ediyoruz. Attığımız mesajda da ne bir parti kaydı yâda ona benzer bir durum bakılmaksızın böyle bir şey yok halen eviriyorlar çeviriyorlar biz millet için koşturuyoruz. Bazıları siyaseti sokmaya çalışıyorlar. Bizim siyasetle işimiz yok. Bizim desturumuz hizmet, görevimiz hizmet üreticimizin cebine bir kuruş daha fazla para koymak derdindeyiz.  Firmalarından şikâyeti olan üreticilerimin sütlerini almaya talibiz. Ama şunu da açık olarak ifade etmek istiyorum. Kimse süt üzerinden kirli siyaset yapmaya kalkmasın. Bizler zaten bu yanlış iddiaları gece ve gündüz süt toplayarak ortadan tamamen kaldırdık.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ