Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gülcemal, Mutlu İle Bir Araya Geldi

Reklam

Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, 13. Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’ya ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan SGK İl Müdürü Ekrem Gülcemal, hafta etkinlikleri ile toplumda Sosyal Güvenlik alanında farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Gülcemal, ‘Sosyal güvenlik bilincini insanlarımıza doğru anlatmak, her bireye sosyal güvenlik bilincini aşılamak, kayıt dışı istihdam ile daha etkin mücadele etmek için hafta boyunca etkinlikler ve bilgilendirmeler yapıyoruz. İzmir Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve  İzmir Esnaf Teşkilatı ile uzun süredir önemli işbirlikleri yapıyoruz.’ Dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile uyum içinde çalıştıklarını belirten İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, son yıllarda yapılan yeniliklerle özellikle emeklilik konusunda kurumda yaşanan çok problemin çözüme kavuşturulduğuna dikkat çekti.

Kurum yöneticileri ile karşılıklı anlayış içinde çalıştıklarını kaydeden Mutlu, ‘Bu şekilde geçmişten bugüne esnaf kesiminin pek çok sorununa çözümler getirdik. Hala yaşanın bazı sıkıntılar var. Ancak örnek gösterilecek işbirliklerimizle bunları da çözüme kavuşturacağımıza inanıyoruz.Esnaf sanatkarlar zor günler yaşıyor. İşyerini açamayan, çalışamayan, borcunu, kirasını ödeyemeyen esnaf sanatkarlar SGK primlerini ödemekte de zorlanıyor. Verilen desteklere teşekkür ediyoruz ancak bu destekler yaraları sarmaya yetmedi. Kabine toplantısından yeni destek açıklamalarının çıkmasını umuyoruz. Toplumsal dayanışmamızı yaşatarak, el birliği ile bu sıkıntı süreci atlatmayı yeniden sağlıklı günlere kavuşabilmeyi diliyoruz’ Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ