Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Gençlerden “102. Yılında 102 Fidan” Projesi

Ödemişli Gençlerden “102. Yılında 102 Fidan” Projesi
Reklam

Ödemiş Zafer Mahallesinde 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik ve  Spor Bayramı  etkinliği kapsamında, Atatürkçü Düşünce Derneği Gençleri, CHP  Ödemiş İlçe Gençlik Örgütü, İYİ Parti Gençlik  Kolları, Çağdaş  Yaşamı Destekleme Derneğine bağlı Gençler bir araya gelerek “102. Yılda 102 Fidan” dikerek anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ERİŞ DE GENÇLERİN FİDAN DİKME SEVİNCİNE ORTAK OLDU.

Fidan dikim etkinliğine Eriş’in yanı sıra, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, ADD Ödemiş Başkanı Gürcay Işık, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Ümran Ateş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü  Hikmet Güriş ve  gençler katıldı.

ADD Gençlik Kolları Başkanı Filiz Çeşmeli Fidan dikiminde yaptığı konuşmasında “Bu kıymetli ve anlamlı günde, burada sizlerle 19 Mayıs’ın 102.yılında Büyük Atatürk’ün izinde yürümenin büyük bir gururu içindeyiz. Öncelikle Atatürk Gençliğinin hazırladığı bu Projeye destek olan Atatürkçü Düşünce derneği CHP, İyi Parti, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim- İş, Eğitim-Sen, Ösem, Yardım Sevenler Derneği üyelerimize arazimizi yeşertmemiz için bizlere tahsis eden Ödemiş Belediyemize, fidanlarımızı bize temin ettiği için Bademli  Fidancılık Tarımsal  Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şelçuk Bilgi’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. 102. Yılda 102 Fidan Projemizde, Atatürkçü Gençlik olarak gelecek nesillere, bir emanet de, bizler bırakıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs “ Benim Doğum Günüm” olarak tanımladığını biliyoruz. Baş Komutanımıza doğum gününü biz gençlere armağan etmesinden dolayı bir kez daha rahmetle anıyor. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.Büyük Atatürk Türk Gençliğinin yüreğine serptiğin  vatan sevdası her geçen gün köklerini daha da, sağlamlaştırıyor.

Ey Büyük Ata, varlığımızın en kutsal temeli olan  Türk  istiklal  ve Cumhuriyetin  sonsuz bekçisiyiz. Bu karar değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbalde hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Bizler bütün hızımızı  senden ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşimizden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan Türk  İstiklal ve  Cumhuriyeti varlığımızın esası olarak eğilmez başların bölünmez kolların yenilmez Türk Evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesile devredilecektir. Ne Mutlu Türk Diyene!” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından etkinliğe katılım sağlayan gençler  Zafer Mahallesindeki yeşillik alana fidanlarını dikerek 19 Mayıs Hatıra Ormanını oluşturdular.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ