Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Alaçatıspor BAL Ligi Maçlarına Katılmama Kararı Aldı

Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, yeni bir statü ve sıkıştırılmış bir takvimle, Haziran’ın ilk haftasında başlaması planlanan BAL maçlarına katılıp katılmama kararını kulüplere bırakması üzerine, Alaçatıspor, bu sezon maçlara katılmama kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni bir statü, yeni bir gruplandırma ve sıkıştırılmış bir takvim ile 2020-2021 sezonu BAL maçlarının oynatılması, kulüplerin bu maçlara katılıp katılmamaya, gelecek sezon BAL haklarının saklı kalmak üzere karar verebileceği açıklamasının ardından toplanan Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu, bu sezon maçlarına katılmayarak, BAL’da oynama hakkını 2021-2022 sezonunda kullanma kararı aldı.

Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu kararının ardından yapılan açıklamada şöyle denildi “Türkiye Futbol Federasyonu kulüplerin BAL’da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon lige katılıp katılmama kararını kulüplere bırakmıştı.

Alınan karar neticesinde, takımımızın sezon öncesi 17 günlük kapanma süresinde hazırlık yapamaması ve Covid-19 ile mücadelenin olumlu etkisinin görüldüğü bir sonraki sezonda ligde mücadele edilmesinin hedeflerimiz açısından doğru bir hamle olacağı düşüncesiyle fikir birliği sağlanmıştır. Yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda, kulübümüz yeni statü lige katılmayarak, 2021-2022 sezonunda BAL’da oynama hakkını kullanacaktır”Mesajı verildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ