Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesinde Türk-Makedon Dostluk Köprüsü

Ödemiş Belediyesinde Türk-Makedon Dostluk Köprüsü
Reklam

Ödemiş Belediyesindeki buluşmada  Makedonya’nın Kisala Voda  Şehri Belediye Başkanı FilipTemelkovski, Butel belediye başkanı Velimir Smilevski, Makedonya’daki her iki  belediyenin bazı personelleri ve beraberindeki iş insanları, Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Dursun,  Meclis Üyesi Sinan Dündar Genel Sekreter V. Adnan Bengi ile birlikte Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş ile bir araya  geldiler.

BAŞKAN  ERİŞ, MAKEDONYA HEYETİNİ BELEDİYENİN GİRİŞİNDE KARŞILADI

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş  Belediyeye ziyarete gelen ve Ödemiş İlçesinde ilk önce  Ödemiş Ticaret Odasını ziyaret eden Makedonya heyetini Belediyenin hemen girişinde sıcak bir karşılamayla “Hoş Geldiniz“ dileklerinde bulundu.

“BU DOSTLUĞUN BAŞLANGICININ ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM.”

Makedonya’yı önceki yıllarda ziyaret ettiğini ve orada güzel dostlukların kazandıklarını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Dost ülke Makedonya’nın çok değerli iki belediye başkanı ve beraberindeki heyetteki arkadaşları, ev sahipliği yapan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş ve Meclis üyesi arkadaşlarımızla misafirlerimizi ağırlamaktan çok mutluyuz. Ödemiş halkı adına Makedonya halkına dostluk, kardeşlik ve sevgilerimizi iletiyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımızın içinde Makedonya kökenli olanlarda var. Ödemiş’e Balkanlardan göç ederek buraya yerleşmiş birçok hemşerimiz var. Aramızda çok güzel bir bağ ve bu bağın daha da güçlenerek devam etmesini istiyoruz.” dedi.

“ÖDEMİŞ’İN KENDİNE HAS ÇOK GÜZEL ETKİNLİKLERİ OLUYOR. GEREKİRSE SİZLERİ BURADAKİ ÖNEMLİ ETKİNLİKLERDE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEK BİZLERİ MUTLU EDER“

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş kendisi gibi Makedonya’dan gelen iki belediye başkanlarını Ödemiş Belediyesinde ağırlarken tercüman aracılığıyla gelen gruba “Ödemiş’in kendine has tarımı bölgemizde bir hayli yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca şu anda  Pandemi süreci  ama normal süreçte Ödemiş’in yöresel  ürünlerinin çeşitli çok değişik alanlarda  festivalleri  yapılmaktadır. Bunlarda da size  ev sahipliği yapmaya hazırız.” dedi.

“ŞEHRİMİZİ SİZLERE EN İYİ ŞEKİLDE TANITMAYA HAZIRIZ”

Ödemiş’in  tüm özelliklerini  ve fiziki yapısını gelen gruba  tanıtmaya hazır olduklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş  “Ödemiş’in çok önemli özelliklere sahip bir ilçemizdir. Bunun  yanında  ayrıca  ilçeye bağlı  tarihi ve turistik  merkezlerini barındırmaktadır.  Bizlerde  dileğimiz  en kısa zamanda sizleri de  Makedonya da, sizlerin  görev yaptığınız yerde  ziyaret etmek isteriz.” Dedi.

Makedonya KisalaVoda  Şehri Belediye Başkanı FilipTemelkovski “Ödemiş’te sizlerle güzel bir dostluk köprüsü kuracağımıza şimdiden inanıyorum. Birbirimizin çok güzel  ortak yanlarımızın olduğunu düşünüyorum. Öncelikle Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. En kısa zamanda sizleri de ülkemize bekliyoruz. Bizim okullarımızda Türkçe eğitimler veriliyor. Geldiğinizde göreceksiniz ki sizinle hiçbir farkımız yok. Bizim geliş sebeplerimizden biri ticari anlamda anlaşıp işbirliği yapmak ve belediyeler olarak tanışıp işbirliği ve yapabileceğimiz işler anlamında bilgi alış verişinde bulunmak. Bizim belediyecilik kariyerimiz daha çok yeni 2005 yılında belediye kuruldu. Bu konuda amatörüz sizlerden bilgi ve destek almak isteriz. Sizin gibi gelişmiş ve tarihi olan ülkelerden bilgi almak isteriz.” Dedi.

Butel belediye başkanı Velimir Smilevski Ödemiş’te başta ilk ziyaret yeri olan Ödemiş  Ticaret Odasında güzel bir şekilde ve sıcak bir ortamda karşılandıklarını ifade ederken  “Ödemiş’i her yönüyle çok beğendik. Bizler de sizleri en kısa zamanda  kendi şehirlerimizde ağırlamak isteriz. Bizlerde sizler gibi kendi şehrimizi sizlere  en iyi şekilde tanıtmaya hazırız.” dedi.

BAŞKAN ERİŞ MAKEDONYA’DAN GELEN ZİYARETÇİLERLE YAPILAN GÖRÜŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ.

Makedonya’dan Gelen Ziyaretçilerle Yapılan Görüşmeyi Değerlendiren Eriş “Kuzey Makedonya’dan Butel Belediye Başkanımız Velimir Smilevski ve Kisala Voda Belediye Başkanımız Filip Temelkovski’yi  kentimizde ve belediyemizde ağırlamaktan onur duyduk. Daha sonra adım adım çalışmalarımızı inceledik. Bu sıcak ziyaretle inanıyorum ki kültürel ve ekonomik köprülerin, yeni işbirliği alanlarının temellerini atmış olduk. Başkanlarımız ve beraberindeki heyet, üç gün boyunca Ödemişimizin turistik güzelliklerini, süs bitkisi ve fidancılık üretim alanlarını, süt ve süt ürünleri endüstrimizi, sanayi kuruluşlarımızı yerinde görecek. Kentimizin ve ürettiklerimizin tanıtımı için çalışıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ