Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’in Spor Müzesi Oluşturulsun

Reklam

Ödemişli eski kalecilerden Gençlikspor, Altınova ve Ödemiş spor’un ilk kurulduğu yıllarda  futbol  oynadıktan  sonra  Jübile yapan Futbol gönüllüsü  Fikret Boncuk Ödemiş’in spor alanın çeşitli  spor severlerde eskiden kalan futbolla ilgili fotoğrafların  müzede  yer almasını istedi.

Boncuk “Bugün Ödemiş’in  futbol serüveni  bilindiği üzere Cumhuriyetin  kuruluş  yılları olarak 1923 ve daha önceki  yıllarına dayanmaktadır.  Tire’de bile bir Futbol Müzesi diye ayrı bir  alan oluşturulmuş  ve bu müzede  Tire’de geçmişten günümüze kadar uzanan kupalar, madalyalar  ve Tirenin  futbol geçmişi bulunuyor.  Ödemiş’te futbolu seven bir  Belediye Başkanımız Mehmet  Eriş var.  Futbol Arşivimizin canlanarak  gelecek nesillere aktarılmasını  bekliyoruz.”  Dedi.

“YILLARDAN BERİ ESNAFLIK YAPTIĞIM PASTANEDE BİLE BİR SPOR KÖŞESİ BULUNUYOR”

Ödemiş’in merkezinde  Pastanecilik işiyle uğraştığını  ve bu işyerinde  Spor Köşesi oluşturduğunu  ifade eden  Eski kalecilerden  Fikret Boncuk “Ödemişte benim işyerine  gelenler  futbol köşesini görünce hemen yönelerek incelerler.  Bizler de  futbol gönüllüsü olarak ilçemize  Spor Müzesinin  bir an önce açılmasını  bekliyoruz. Ödemiş te  her türlü alt yapı var.  Futbolla  ilgili  hayatta olanların da evlerinden eski nostalji fotoğrafların büyütülerek  yılları  ve isimleriyle  sezonlarını yazılmasını bekliyoruz. Tire İlçesinde  eski  Belediye  Başkanı  Tayfur Çiçek zamanında  Futbol müzesi oluşturulmuştu.  Bunu da yerinde gördüm. Ama  bizim de bir Futbol Müzemiz olsun” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ