Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Vatandaşın Atık Su Çilesi

Vatandaşın Atık Su Çilesi
Reklam

Ödemiş İlçesinin Benzinlik Mevkiinde üretim yapan Çiftçi Serdar Mısırlı tarlasının hemen yanında meydana gelen atık çilesiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Karadoğan  Mahallesi  Mevkii sakinlerinden  Serdar  Mısırlı Arazisinin hemen yanında bir mandıranın atıklarının gün geçtikçe büyüyerek devam etmesiyle yaşadığını mağduriyeti dile getirdi.

Mısırlı “Yaklaşık 1 ay kadar önce Rahmanlar Çayı kesilince tarlarımızın hemen yanında bu kötü kokuların yayıldığı atık çilesini çekiyoruz. Akşamları  bahçe evinde bu kötü koku yüzünden zor günler yaşıyoruz. Ayrıca  sağlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldık.”

“YETKİLİ YERLERE DİLEKÇE YAZARAK  BU YAŞANAN DURUMA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ.”

“Konuyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZSU, Ödemiş Belediyesi zabıta  ekiplerine  ve son olarak da CİMER’e yazdık. Burada  bu atıkla büyük bir sıkıntıdayız.  Zabıta ekipleri sağ olsunlar geldiler. Baktılar  incelediler. Ama sonuç bekliyoruz. Buradaki yakınımızda  açılan mandıradan  gelen atıklar  burada bizleri  korkutuyor.  Buradaki atık gölü  ise gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.”

“ATIK SUYUN BÜYÜMESİ SAĞLIMIZI TEHDİT EDİYOR”

Ödemiş’e yaklaşık 4 kilometre mesafede Benzinlik Mevkiinde yaşadıklarını belirten Nurkadın  Mısırlı “Ödemiş’e yaklaşık 4 kilometre mesafede yaşıyoruz. Son günlerde artarak devam eden kötü kolu gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Konuyla ilgili olarak  gerekli yerlere müracaat ettik. Bir an önce çözüm bekliyoruz. Ayrıca  bu gelen kötü kokular yüzünden sağlığımız da büyük bir risk altında olması bizleri endişelendiriyor.

Yaklaşık 1 aydan bu yana  bu  atıkların geldiği kötü kokularla karşı karşıyayız.  Konuyla ilgili olarak yetkili yerlere başvuru yaptık. Bir an önce çözülmesini bekliyoruz.” dedi.

“ATIK SUYUN GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALMASI BİZLERİ ENDİŞELENDİRİYOR”

Bahçe sakinlerinden  Halil İbrahim Çoban bahçelerinde üretim yaparken Rahmanlar çayı önceki yıllarda akan ancak şu anda  çayın  akmaması ile birlikte  atık suyun göl oluşturduğunu ifade ederken “Bizler  bahçelerimizde üretim yapmaya çalışan insanlarız. Burada  son 1 aydan beri karşımıza bir Mandıradan geldiğini tahmin ettiğimiz atık sular gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Sonuç olarak daha önceden  Ödemiş Belediyesine  ve  İZSU’ya gerekli dilekçeleri verdik. Konuyla ilgili olarak yetkili makamların bir an önce duruma el atmasını bekliyoruz. Çünkü burada gece ve gündüz  bu kokuyla karşı karşıya kalmak bizleri  sağlık açısından endişelendiriyor. Burada  bahçe de oynayan çocuklarımız var.  Onlardan bu kötü kokulardan etkileniyorlar.” dedi.

“ATIK SUYUN BÜYÜMESİYLE BU SULAR ÜRÜNLERİN OLDUĞU TARLAYA KADAR GİRECEK”

Üretici  İsmail Mısırlı atıkların artarak devam ettiğini ve bu atıkların kokusu ve kirli suyun  bahçeye kadar girmesinden büyük bir kaygı doyduklarını ifade etti. İsmail Mısırlı konuyla ilgili olarak  “Rahmanlar ismini verdiğimiz  çayda su akmamaya başlayınca bu atık sular devreye girdi. Konuyla ilgili olarak gerekirse  durumu  başta Ödemiş İlçe Kaymakamlığına ve İzmir Valiliğine başvuracağız. Sağlık insan hayatı için her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz.  Yetkili yerlere yazdığımız dilekçelerden çözüm bekliyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ