Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kırkpınar, Ödemiş’te Üreticilerle Bir Araya Geldi

Kırkpınar, Ödemiş’te Üreticilerle Bir Araya Geldi
Reklam

Ak parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar Ödemiş Ak Parti İlçe teşkilatını ve Ödemiş’e bağlı Bayırlı Mahallesini ziyaret etti.

Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar Ödemiş Ak Parti İlçe Teşkilatında yaptığı açıklamada “Son günlerde Pandemi rakamları giderek düşüyor. Ödemiş Tarımın ve Hayvancılığın iç içe olduğu bir ilçemiz. Çok verimli bir ilçemiz başta patates olmak üzere hayvancılığın başkenti diyebileceğimiz bir alan, bizde bu bölgeye sık sık ziyaret ediyoruz.  Vatandaşlarla bir araya geliyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini, isteklerini dinliyoruz. Şükürler olsun bu Pandemi sürecinde tarım sektörümüz 4,8 büyümüş oldu. Yine hayvancılıkla ilgili et ve süt üretimimiz ciddi oranda arttı. Bizim Ödemiş bölgesi hem et hemde süt açısından çok önemli bir bölgemiz, Pandeminin başlamasıyla birlikte hem çiftçilerimizin hem üreticilerimizin, hayvancılık yapan kardeşlerime süt, prim desteği verdik, et desteklerini ödedik. Hayvancılıkla ilgili krediler ödendi. Yine hayvancılık ve tarımla ilgili kredi faizleri ertelendi. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere biz cevap veriyoruz. Tarım ve hayvancılığın daha ileriye gidebilmesi için tüm gayreti gösteriyoruz. Türkiye’nin yarınları inşallah bugünlerden daha iyi olacak, çalışkan insanımızla, çiftçimizle, üreticimizle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz.”

“BURASI TÜRKİYE’NİN CENNET KÖŞELERİNDEN BİR YER”

“Burası ülkemizin cennet köşelerinden birisi, şu an İzmir’de 30 derece sıcaklık varken şuan burada ceket olmasına rağmen üşüyoruz. Ayrıca Tarım ve Hayvancılığın çok ciddi anlamda yapıldığı bir bölgemiz, Türkiye patatesinin büyük bir kısmının üretildiği yayla patatesinin üretildiği bir bölgedeyiz. Üretici ve çiftçilerimizle birlikteyiz. Biz pandemi döneminde de, pandemiden öncede hep üreticimizle birlikte olduk. Bugün yine birlikteyiz, onların dertlerini, sıkıntılarını, isteklerini dinliyoruz. Onların iletmek istediklerini biz alıyoruz, bir yerlere iletiyoruz. İlçe başkanımızla, teşkilatımızla hep bir olarak sahadayız. Gerçekten köylü milletin efendisidir. Köylü her zaman üretiyor, inşallah her zaman üretmeye de devam edecektir. Bugün büyüme rakamları açıklandı Türkiye’de ilk çeyrekte % 7 oranında Türkiye büyümüş oldu. Tarım sektörümüzde %7,5 oranında büyümüş oldu.  Bu büyümeyi vatandaşlarımıza, üreticimize, çiftçimize borçluyuz.” dedi.

“SÜPER LİGE ÇIKAN ALTAY’I TEBRİK EDİYORUZ”

“Biz daha önce Karşıyaka stadını yerle ilgili planları yapılmıştı. Büyükşehir Belediyesi dava açınca kaldı. Daha sonra Göztepe stadını yaptık. Çok nezih bir stat oldu, Türkiye’de sayılı statlardan birisi haline geldi. Dolayısıyla Karşıyaka’nın stadına belediyenin karşı çıkmasıyla birlikte maalesef olmadı. İtiraz etmeselerdi bugün Göztepe stadından önce bitmiş olacaktı. Hem Altay stadıyla ilgili hem de Karşıyaka stadıyla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. İnşallah yakın bir zamanda bu statlarla ilgili müjdeleri vereceğiz. Biz hizmet etmekten, üretmekten ve eser bırakmaktan yanayız. CHP’ye rağmen biz eser üretmeye hizmet üretmeye İzmir’de devam edeceğiz. Bugün iki tane spor kulübümüzün süper ligde olması memnun ediyor. Altay’ımızı da Süper Lig’e çıkma başarısından dolayı tebrik ediyoruz.”dedi.

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen “Her Zaman yanımızda olan ve bölgemizi çalışmalarıyla yakından ilgilenen değerli İzmir Milletvekilimiz Yaşar Kırkıpınar’ın bir kez daha Ödemiş’te aramızda olması bizleri memnun etmiştir.  Bugün ki  ziyaretinde  Ödemiş’in  Bayırlı Mahallesinde  üretici ve çiftçilerle, bir araya geldi.  Burada güzel bir karşılama yaptılar. Ayrıca bizlere hükümetimizin patates alımındaki memnuniyetini dile getirdiler. Bunu da bize açıklayarak söylemelerinden de mutlu olduk.” Dedi.

Milletvekili Kırkpınar’a  Ödemiş’in  Bayırlı Mahallesi ziyaretinde  Mahallenin ozanlarından Ahmet  Çatalgöl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için  özel olarak bestelediği türküyü  Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar  ve mahalle sakinlerine  canlı olarak dinletti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ