Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi
Eriş’ten Coğrafi İşaret Tescilli Ödemiş Köftesi Açıklaması
Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ”in Coğrafi İşaret Tescili alınan Ödemiş Köftesi için yaptığı açıklama; ‘’Turizm denildiğinde aklımıza ilk gelen deniz kum ve güneşli daha sonra tarih Sağlık Kültür ve inanç turizmi de ülkemizde gelişte özellikle son yıllarda ise en fazla gastronomi turizmi önem kazandı hepimiz seyahat planları içerisinde gittiğimiz yerlerin meşhur yiyecekleri tatmayı önemsiyoruz Bu yüzden Ödemiş Ticaret Odası olarak da hem turizm’e Katkı sağlamak için hem de yerel değerlerimize sahip çıkmak için coğrafi işaret tescil yerine önem veriyoruz Bozdağ kestane şekeri Ödemiş tek işte zeytinyağı yarından sonra Ödemiş köftesinin de coğrafi işaret tescil sürecini tamamladık Bu ürünlerin tanıtımı ile ilgili Özellikle bazı projelerimiz var Ancak bilinmesini istiyoruz ki coğrafi işaret alındıktan sonra bu ürünlerin tanıtılması için yeni bir çalışmaya gidilmesi gerekiyor.

Ödemiş’te Müstakil Evde Yangın Çıktı

Ödemiş’te Müstakil Evde Yangın Çıktı
Reklam

Ödemiş İlçesi Kuvvetli Mahallesi Manyası Caddesi üzerinde müstakil evde kimsenin bulunmadığı anda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 

Müstakil tek katlı evde çıkan yangını fark eden yakınındaki komşular durumu hemen İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Ekiplerine haber vererek yardım istediler. Yangın Mahalline gelen İtfaiye Ekipleri yaptıkları müdahale ile yangını kontrol altına almalarına rağmen evde hasar meydana geldi.

Evde duran Mehmet Öztürk’ün yangının meydana geldiği anda çalışmaya gittiği ve ailesinin evde bulunmadığı bildirildi.İtfaiye  Ekiplerinin zamanında yaptığı müdahalesi ile yangın farklı bir şekilde büyümeden kontrol altına alındığı bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ