Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Yaşayacak Başka Dünyamız Yok

Yaşayacak Başka Dünyamız Yok
Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı 5 Haziran Dünya  Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Bugün dünyamız ve insanlık,iklim değişikliği, açlık,kuraklık,biyolojik çeşitliliğin azalması, zehirli atıklar gibi ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır.”dedi.

KÜÇÜK MENDERES ÇÖL OLMASIN.

“Özellikle dünyanın en bereketli topraklarının bulunduğu ülkemizde ve bölgemizde bugünün en büyük sorunu susuzluk kuraklık çölleşme ve çevresel kirlilik riskidir. Dünyanın ve insanlığın gelecekte de var olabilmesinin en önemli şartlarından biri de sağlıklı bir çevre ve  yeryüzündeki doğal dengenin sürdürülebilirliğidir. Ne yazık ki, günümüzde çevre kirliliği, telafisi neredeyse imkânsız tahribatlarla doğal dengeyi bozan ve insanlığın geleceğini tehdit eden boyutlara ulaşmıştır.”

ENERJİ VE MADEN POLİTİKAMIZ DEĞİŞMELİ.

“Özellikle yanlış Enerji Maden politikaları ve yatırımları sonucu yaşadığımız topraklar cehenneme çevrilmek üzeredir. Bir çok tesisin bulunduğu bölgede çok ciddi çevresel kıyımlar yaşanmaktadır.Bu sebeple ülkemizin acilen Çevre ve Tarımı merkeze koyan yeni bir enerji maden politikası(tüm politikalarda) güncellemesi yapma mecburiyetimiz  bulunmakta.

Bugünkü yaşam sürdürülemez. “

SAĞLIKLI ÇEVREDE YAŞAMAK TEMEL İNSAN HAKKIDIR.

“Günümüzde sağlıklı bir  çevrede yaşamak temel insan haklarından biri olarak kabul edilmektedir. Anayasamızda da herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşamak hakkına sahip olduğu, çevreyi geliştirmek ve çevre kirliliğini önlemenin devletin ve aynı zamanda vatandaşların görevi olduğu belirtilmektedir.

YAŞANACAK DÜNYA İÇİN ÇEVRENİ KORU.

Çevrenin korunması ve geliştirilmesine dönük atılacak her adım, insanlığın geleceği için büyük önem taşımaktadır. 5 Haziran Dünya Çevre gününü bu hedefleri konuşmak  değerlendirmek ve birlikte hareket etmek adına önemli bir fırsat olarak düşünüyor daha güzel daha sağlıklı ve daha temiz bir gelecek temennisiyle Dünya Çevre Günü’nü kutluyoruz.

KÜÇÜK MENDERES SUSUZ KALMASIN.  SU HAYATTIR İSRAF ETME. SUYUNA HAVANA TOPRAĞINA SAHİP ÇIK.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ