Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

CHP’li Bayanlar Turizm Merkezinde Temizlik Çalışması Yaptı

Reklam

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Ödemiş CHP İlçe Örgütü Kadınlar Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü ve beraberindeki bayanlar Ödemiş’e bağlı Gölcük Mahallesinde temizlik çalışması gerçekleştirdiler.

“YAŞADIĞIMIZ TOPLUMDA ÇEVREMİZİ HER ZAMAN TEMİZ TUTMALIYIZ.”

5 Haziran Dünya Çevre gününe dikkat çeken  CHP Ödemiş İlçe Örgütü Kadınlar Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü “5 Haziran Dünya Çevre Günü 100’den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Dünya Çevre Günü hakkında bilinmesi gerekenlerdir.Dünya üzerinde 5 ile 100 milyon arasında tür olduğu varsayılmaktadır. Günümüze kadar sadece 2 milyon türün keşfedildiği düşünülürse üzerinde yaşadığımız Gezegen ve diğer türler hakkındaki bilgilerimizin yetersiz olduğu ortaya çıkmaktadır. Bilinen 17.291 bitki ve hayvan türü azalarak nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya iken, sayıları artan birkaç türden biri de insanoğludur.”

“ÇEVRE GÜNÜ BİREYSEL EYLEMLERİN BİR ARAYA GELEREK GEZEGEN ÜZERİNDE ARTAN POZİTİF ETKİ YARATILMASINI SAĞLAMAKTADIR.”

“5 Haziran Dünya Çevre Günü, doğaya duyulan derin sevginin dile getirildiği, Birleşmiş Milletler’in (BM) çevre alanında dünya çapındaki farkındalığı ve faaliyetleri desteklemek için kullandığı temel araçlarından biridir.1972 yılında İsveç’in Stokholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Dünya Çevre Günü geçtiğimiz yıl, “İnsanları doğaya bağlama” teması ile temiz bir ortamın insanlığa sağladığı temiz gıda güvenliği ve gelişmiş sağlıktan, su temini ve iklim istikrarına kadar geniş faydalara dikkat çekmiştir.Çevre Günü, yıllar geçtikçe kamuya ulaşan daha geniş bir küresel platform haline gelmiş olup 100’den fazla ülkede paydaşlar tarafından kutlanmaktadır. Ayrıca, çevre için pozitif bir şeyler yapmak isteyen insanların da günü olan Çevre Günü, bireysel eylemlerin bir araya gelerek gezegen üzerinde artan pozitif etki yaratılmasını sağlamaktadır. Bu açıdan baktığımızda  temiz toplum temiz çevrenin  önemine  dikkat çekmek amacıyla bizler  CHP Ödemiş Kadın Kollarındaki arkadaşlarımızla  dikkat çekmek ve farkındalık  oluşturmak amacıyla  Turizm Merkezlerinden  Gölcük yaylasında temizlik çalışmasını gerçekleştirdik.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ