Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Taşlı, Genel Kurul Öncesi Basın Mensuplarıyla Buluştu

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı 28 Haziran 2021 tarihinde yapılacak genel kurul seçimleri öncesinde basın mensuplarıyla buluştu.

“BAŞKANLIK ADAYLIĞIMI AÇIKLAMAK İÇİN BURADAYIZ.”

28 Haziran Pazartesi günü Ödemiş Kent Konseyi genel kurul seçimleri yapılacağını duyuran Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Bu genel kurul seçimleriyle ilgili, başkanlık adaylığımı açıklamak için buradayız. Yaklaşık iki yıl önce 8 Haziran 2019 yılında bir seçimli genel kurul yaptık. Seçimli genel kurulumuzda Türkiye Coğrafyasında, yüzdelik olarak bakarsak en büyük katılımlardan birisini gerçekleştirerek mükemmel bir demokratik olgunlukla hoşgörü ve saygı çerçevesi içinde bir genel kurul yaptık ve bu genel kurulun neticesinde de yürütme kuruluyla beraber bu işi yapmamız için bize yetki verildi. Çalışmalara başladık, kent konseylerin esas olan destekçisi olarak Ödemiş Belediyesi ve ilgili kamu kurumlarıyla uyum içeresinde çalışmaya gayret ettik. Herkesi kucaklamaya herkesi hoş görüyle birikimlerimizi paylaşmaya kentimiz için en iyiyi yapabileceğimizin imkânlar dâhilinde yapılabileceklerin iyisini sunmaya çalıştık. Kimseyi ayırt etmeden, kimseye aşırı bağımlı olamadan ama karşılıklı diyalogları da koparmadan, emekle özveriyle bu süreci götürdük. Yürütme kurulundaki arkadaşlarımızla sonradan oluşturduğumuz meclisler ve çalışma guruplarıyla katkı yapmaya çalıştık. Ben başarılı olduğumuzu inanıyorum.”

“KENT KONSEYLERİNİN RUHUNDA KENTİN ORTAK MENFAATİ KENTİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN KENTE KATKI KOYMAK VARDIR.”

“Bunun yanında sadece Ödemiş’le ilgili değil ilk defa Ödemiş Kent Konseyi tarihinde, İzmir Kent Konseyleri Birliğinde ilçemizi temsil ettik. İlk defa katılmamıza rağmen İzmir Kent Konseyleri birliğinde en yüksek oyu alarak Ödemiş’i en tepeye çıkardık. Bununla gurur duyuyoruz iyi ki de yapmışız. Bu işleri yaparken kesinlikle kişisel menfaat, çıkar, maddi bağımlılık açısından yapmadık. Meclisteki ve yürütme kurulundaki arkadaşlarımızla özveri içerisinde yaptık. Buradan da kendilerine teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmaları Kent Konseyi mantığına uygun olarak yaptık. Önemli bir konuda Kent Konseyleri icra, istihdam, yatırım, yaptırım bütçe yetkisine sahip değil, biz geçen dönemde bütçe kullanmadık. Yerel yönetimlerin ekonomik olarak sıkıntılar içerisinde olduğunu bildiğimiz için bütçe istememizin doğru olmadığına inandığımız için bütçe talep etmedik. Dolaylı olarak ta olsa belediyemizin bize yaptığı alışmalarda personel, araç yâda alt yapı desteklerini sağladılar. Ödemiş Belediyesine Destekleri için teşekkür ediyorum.  Kent Konseylerinin ruhunda kentin ortak menfaati, kenti güzelleştirmek için kente katkı koymak var.“ dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ