Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efsane Kaleci Talay Ölümünün Yıldönümünde Anılıyor

Reklam

İzmir Spor’un eski kalecilerinden ve aynı zamanda takım kaptanlarından Seyfi Talay ölümünün 36. Yılında  İzmirSpor’lu yöneticiler tarafından anılıyor.

İzmir Spor’lu takım yöneticileri “Efsane kalecimiz büyük kaptan Seyfi Talay’ı aramızdan ayrılışının 36. yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.Seyfi Talay 23 Ocak 1934 yılında İstanbul Kireçburnu’nda dünyaya geldi. Daha sonra ailesi İzmir’in Hatay semtine yerleşti. 1952-53 sezonundan itibaren İzmirspor’da kaleci olarak forma giydi. 1954-55 sezonunda Seyfi’liİzmirspor, İzmir şampiyonu oldu.

Bu arada asker olduğu için ordu milli takım kalesini koruduğu yıl Dünya Şampiyonu oldu. Seyfi Talay için İtalyan basınının şu satırları yazdığı ifade ediliyordu: “Üstün evsafa malik Türk takımına şampiyonluğu kaleci Seyfi Talay kazandırdı. İtalya’da belki üstün kaleciler vardır. Fakat hiçbirisi Türk kalecisi Seyfi kadar fedakâr ve cesur değildir.”Her iki ayağını çok iyi kullandığı için takımın tüm penaltılarını rahmetli Seyfi Talay kullanırdı.21 Şubat 1959’da İzmirspor-Beykozspor arasında Alsancak Stadı‘nda oynanan Milli Lig’in ilk maçında kalemizi koruyan Seyfi TALAY İzmirspor forması içinde 40 yaşında aktif futbol yaşamını sonlandırdı.Lacivert beyaz renklerle Seyfi Talay, tutkunun aynı adreste buluştuğu iki sevgiliydi. İzmirspor’a gönülden bağlıydı. Beşiktaş başta olmak üzere İstanbul takımlarından teklif aldığı halde hiçbirine itibar etmediği  şeklinde bilgiler tarihte yer alıyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ