Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Şehit Gökhan Kirazlı Ortaokuluna Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

Reklam

Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı Kütüphanesiz Okul Kalmasın projesi kapsamında,  Ödemiş Şehit Gökhan Kirazlı Ortaokuluna 5 bin kitaplık 85 m² alan  Okul Kütüphanesinin açılışı Ödemiş İlçe Kaymakamı  Fatih Aksoy tarafından gerçekleştirildi.

Açılış  öncesi konuşan Ödemiş Kaymakamı  Aksoy “Cumhurbaşkanımız himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” kapsamında, kütüphanesi olmayan okullarımızdan ve bu yıl 6 Eylül 2021 tarihinde, 56 öğrenci ile ilk kez eğitim öğretime başlayan 12 derslikli Şehit Polis Gökhan Kirazlı Ortaokulu’na kütüphane kazandırılmıştır. Kütüphanemiz 85 m² alana kurulmuş ve 36 kişi oturma kapasitesine sahiptir.  Ödemiş Ticaret Borsası ve hayırseverlerin katkılarıyla kütüphaneye 5.000 kitap temin edildi, Zeka Oyunları köşesi oluşturuldu.Kütüphane yerinin fiziki iyileştirmeleri, okulun kendi imkanları ve Okul Aile Birliği destekleriyle yapıldı. Kütüphane materyali olan raflar, kitaplıklar, masa ve sandalyeler MEB ödenek desteğiyle, Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Atölyelerinde üretildi.Kurulumu tamamlanan okul kütüphanesi, açılış ile birlikte öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacak” Dedi.

Açılış törenine Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Öz katıldılar.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Okulun öğretmenleri, Öğrencileri ve  İlçe Protokolü ile yeni hizmete açılan kütüphaneyi gezdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ