Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

2022 Yılında Dağcılık Programı Devam Edecek

Reklam

Ödemiş’te Dağcılık Faaliyetlerini sürdüren Efe Dağcılık Spor Kulübü Bozdağ zirve yürüyüşünü değerlendiren Kulübün temsilcilerinden Mehmet Taşlı “Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü bu hafta ilimizin kubbesine zorlu bir tırmanış yaptı. Çok çetin doğa şartları altında yapılan etkinliğe çevre il ve ilçelerden de katılım oldu.Kalabalık bir grupla yapılan etkinliğe 35 sporcu katıldı. İki farklı rotada yapılan yürüyüş-tırmanış  güvenle başarıyla tamamlandı.”

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı:Son yılların en çetin tırmanışını gerçekleştirdik. Rehber SalimTaşbaş, Yürüyüş lideri Mesut Şimdi ve Etkinlik Sorumlusu Nihat Yüce.

Sınırlarımızı zorlayan iklim şartlarının acımasızlığına rağmen etkinlik başarıyla ve güvenle tamamlandı. 24 sporcu zirveye ulaştı.Ayrıca diğer grup bu rotanın bir kısmını ve bozdağın çevresini yürüdüler.Görev alan katılan herkese teşekkür  ederiz.Kar, Buz, Fırtına, Soğuk(5/-5)Sis, Yağmur..

Ekip çalışması, Eğitim, Birikim, Donanım ve kondisyonun önemi bu tırmanışta test edildi” dedi.

“1. BOZDAĞ KIŞ ŞENLİĞİ 22-23 OCAK’TA GERÇEKLEŞECEK”

“Bu yıl ilk defa 1. Bozdağ Kış Dağcılık Şenliğini düzenleyeceğiz. Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulubü olarak tüm Dağcılık kulüplerini kamplı etkinliğimize davet ediyoruz.

Ayrıca Kamplı Bademli Bahar Dağcılık Şenliğini 7-8 Mayıs’ta yapacağız” dedi.

Tırmanışa rehberlik eden Yaz-Kış Dağcılık Yürüyüş Lideri Salim Taşbaş “Bölgemizin en önemli tırmanış rotası olan Bozdağ-Bozdağ Zirve tırmanışını yıllardır yapıyoruz. Ayrıca hava ve yol durumunu devamlı takip ediyoruz. Böyle bir zorlu etkinliğe en iyi şekilde çalışarak hazırlandık.Yaklaşık 6 saat süren zirve tırmanışı devamlı olarak dik bir rotada 16 km sürdü.

Ayrıca katılımcıların kondisyon ve donanım durumunu tamamlamaları için de uyarılar yapıyoruz. Disiplinli uyumlu ekip çalışmasıyla bu zorlu etkinliği herhangi bir sıkıntı olmadan başardığımız için mutluyuz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ