Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dere Uzunyer Köyünde Evlerin Temelleri Atıldı

Reklam

Ödemiş’te Rahmanlar Baraj alanında kalmasının ardından boşaltılan  Dereuzunyer Mahallesinin oluşacak yeni köyünde 27  tek Katlı müstakil evlerin bir çoğunluğunun   temellerinin atılmasının ardından köyde ayrıca Köy Camii, Köy Kahvehanesi ve Muhtarlık  Binasının yapılması bekleniyor.

“YENİ KÖYÜMÜZÜN EVLERİNİN BAZILARININ TEMELLERİ ATILDI”

Rahmanlar Barajı nedeniyle Baraj içinde kalan köyleri için yeni oluşan  Rahmanlar Barajı yanındaki yolun asfaltlandığı ancak köyün yeni oluşacak  evlerin  sadece  temellerinin atıldığını  belirten Dereuzunyer Mahallesi Muhtarı Hasan Fırtına “Köyümüzün yeni yapılacak 8 evi Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı  ve diğerlerine  ise Ödemiş Belediyesi Proje yapacaklar. Köy  Halkı olarak  2022  yeni yılın yaz aylarında  muhtemel olarak evlerimizin  ve köyün  alt yapısının biterek bir an önce köyümüze tam olarak  yerleşmek istiyoruz”

“YENİ BİR KÖY OLACAĞIZ”

“Köyümüzde geçtiğimiz  2021 yılında başlayan alt yapısı hazırlanan Dereuzunyer Mahallesinin  yeni oluşumunu bir an önce bekliyoruz. Köyümüzün  girişine  Köyün ismini  yazan levhamız asıldı. Şu anda  oluşacak olan  27 Evin temelleri atılmış durumdadır.  Bize de söylenen  şu an için  27  Köy evi, Köy Camii,Köykahvehanesi ve Köy Muhtarlık binasının  bir an  önce biterek  köylümüzün  hizmetine  sunulmasını  bekliyoruz. Dereuzunyer  Mahallesi olarak kendi evlerimize  bir an önce  taşınarak yeni oluşan güzel bir huzurlu bir şekilde köyümüzde yaşantımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ