Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş 50. Yıl Ortaokulunda TUBİTAK Heyecanı

Reklam

Ödemiş’in köklü eğitim kurumlarından 50. Yıl Ortaokulunda,Okulun 5., 6. ve 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan 96 öğrencinin ve 12 öğretmenin katıldığı Proje koordinatörlüğünü okul’un öğretmenlerinden Feride Yeter’in üstlendiği TUBİTAK Bilim Fuarı okul’un bahçesinde açıldı. Tubitak Bilim Fuarının açılış  kartelasını  Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü hayırlı olsun dileklerini ileterek açtı.

PROJEYE YER ALAN 96 ÖĞRENCİ TUBİTAK BİLİM FUARININ HEYECANINI YAŞADI.

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu Müdürü Mustafa  Sarı Pandemi dolayısıyla ertelenen TUBİTAK Bilim Fuarının açıldığını ifade ederek “Okulumuzun  5, 6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin  öğretmenleriyle birlikte yaptığı Tubitak Bilim Fuarını bugün açıyoruz.  Burada öğrencilerimiz kendilerini bazı alanlarda geliştirmeleri adına Tubitak Bilim Fuarını önemsiyoruz” Dedi.

Ödemiş 50. Yıl Ortaokulu Tubitak  Bilim Fuarının Proje Koordinatörü Feride Yeter “Projemiz pandemiden önce kabul edilmişti. Eylül ayında çalışmalarımız başladı. 30-31 Aralık iki gün fuarımız var. Toplam 24 proje, 96 öğrencimiz katıldı ve 12 öğretmenimiz var.  var, ağırlıklı olarak tasarım, araştırma ve kültür projeleri var. Okulumuzun 5. Sınıf öğrencileri ağırlıklı olan ve 6-7. Sınıf Öğrencilerinin Projeye dahil olduğu Tubitak Bilim Fuarının  Öğrencilerimizin kendilerini  yeteneklerini geliştirmesi açısından yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Yapılan açılış töreni sonrası  Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü Okul’un Tubitak Bilim Fuarını gezerek sergilenen projelerle ilgili olarak Öğrencilerden bilgi aldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ