Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

KOSGEB’ten Yeni Destek

Reklam

KOSGEB’in yeni destekleri hakkında bilgiller veen Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş; “Covid19 kapsamında; imalat ve bunun tamamlayıcısı sektörler ile bazı hizmet ve ticaret sektörlerine yönelik “Mikro ve Küçük işletmelere Hızlı Destek Programı” için KOSGEB başvuruları başlamıştır.KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı’nın amacı; MKİ’lerin salgın şartlarında faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır.

Asgari prosedürle, süratli ve güvenli bir yöntemle destek verilmesi gerektiğinden, diğer KOSGEB destek programlarından farklı olarak kurul veya komite değerlendirme prosedürü olmayacaktır. Uygunluk kriterlerini karşılayan MKİ’ler, KOSGEB’in web tabanlı destek uygulama arayüzü olan KBS (E-devlet sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığı, SGK, MERSİS – ESBİS ve diğer bazı veritabanlarıyla bağlantılı olan KOBİ Bilgi Sistemi) üzerinden başvuru yapabilecektir. Bütçe imkanları ölçüsünde başvuru sırasına göre geçici onay verilecek, yeni personeli istihdam eden MKİ’lerin ödeme talebi başvuru sırasına göre bütçenin yeterli olduğu sayıdaki işletmenin kesin onayı verilecektir.Geri ödemeli destek için işletmelerden teminat alınmayacaktır .

Proje kapsamında verilecek olan desteklemeler aşağıdaki gibidir, Her bir yeni istihdam için 100 BinTL -Geri Ödemeli destek, Kadın, genç ve yeni mezunların istihdamına destek, Kadın personel istihdamına destek.
Son Başvuru tarihi 31 Mart 2022 olan KOSGEB – Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı kapsamında uygulanacak destekler hakkında detaylı bilgiye www.kosgeb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.  Konuyla ilgili bilgi almak için de Ödemiş Ticaret Odası ile iletişime geçebilirsiniz.” dedi.

Haber : Özlem Tekin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ