Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İpek Böcekçiliğine ve Doğaya Fidan Desteği

Reklam

CHP  Ödemiş İlçe Örgütü Parti Okulunda eğitim alan üyeler tarafından gerçekleşen proje ile İpek Böcekçiliğinin gelişmesi için  doğaya ve bölgede  İpek Böcekçiliğine katkı amacıyla  60 adet dut fidanı dikimi İlçeye bağlı Zeytinlik Mahallesinde yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi parti okulunda eğitim alan Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, Gençlik Kolları Başkanı Onur Adagüme, CHP Ödemiş Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Güner ve Nuriye Işık geliştirdikleri proje ile Zeytinlik Mahallesinde Ödemiş Belediyesine ait araziye dut ağacı dikimlerini havanın yağışlı olmasına  rağmen  fidanlar toprakla buluşturuldu

“İPEK  BÖCEKÇİLİĞİNİN OLMAZSA OLMAZI DUT YAPRAĞIDIR”

CHP Ödemiş İlçe Örgütü Başkanı Hamdi Halis “Zeytinlik Mahallemiz İpek Böcekçiliği konusunda önde gelen mahallerinden birisidir. Kooperatif kurularak İpek Böcekçiliği ile ilgili geniş bir alan açılmıştır. Bu ipek böcekçiliğinin en olmazsa olmazı da dut yaprağıdır. Bu geçim kaynağını daha da geliştirmek ve bu geçim kaynağı ile ilgili bir katkı oluşturmak amacıyla Zeytinlik Mahallemizdeki bir belediye arazisine 60’a yakın bir dut ağacı dikilmiştir. Bu dut ağacını dikerek hem bu maliyeti düşürmek hem de bu işlerle uğraşanların önüne açmak onlara yardımcı olmak hem de onları özendirmeği planladık. Parti okulumuzun bu konuda vatandaşa dokunan bir çalışmasını gerçekleştirmiş olduk. Yapılan  bu çalışmanın olumlu yönde yansımalarını önümüzdeki günlerde göreceğimize inanıyorum.” Dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş “İpekböcekleri için dut, üretici kadınlarımız için umut fidanları çalışmasında Cumhuriyet Halk Partimizin Parti Okulu eğitimleri kapsamında Ödemişimizde birbirinden güzel sosyal projeler hayata geçiyor. Bugün de Gölcük (Zeytinlik) Mahallemizde üretici kadınlarımızın emekleriyle canlanan ipekböcekçiliğine katkı için dut fidanlarımızı hemşerilerimizle beraber bu bereketli günde toprakla buluşturduk. Emeği geçenleri kutluyorum.

CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, “Bu projeyi Arkadaşlarımızla birlikte fidan dikmeye karar verdik. Fidanlarımızı temin ettik. Ödemiş Belediyesi kendi yerini temin etti. Fidanlarımızı hep birlikte diktik. Fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Zeytinlik Mahallemizde İpek Böcekçiliği verimli bir şekilde yapılıyor. İpek Böcekçiliğinin hayata tutunabilmesi için dut yaprağına ihtiyacı var. Bizlerde  bu önemli çalışmada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduk” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ